Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyermeknek hányós-hasme...

Marosvölgyi Péter kérdése:

3 éves gyermeknek hányós-hasmenéses betegsége van 5. napja. Jól kezeljük, kezd múlni, de erősen fáj a feneke (végbél környékén). Kakilás előtt, közben, utána. Ötlet, javaslat, kezelés?

Figyelt kérdés

2014. máj. 14. 06:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Vékonyan felkent Reparon kenőcs segít.
2014. máj. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neormagormon tubusos nekünk mindig beválik, ilyenkor én veszek valami pihe-puha extra puha wc papírt, székelés után én vízzel leszoktam mosni és utána bekenni, popsitörlővel is törölheted a fenekét. Bár még nem próbáltam, de mi pl. amikor jött a fog és csurgott a nyála gyógyszertári vazelinnel kentem az állát, hogy ne sebesedjen ki és nagyon bevált, kipróbálhatod a popsijára is.
2014. máj. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a gyakori, folyós széklet kicsípte, felmarta neki (piros), akkor bármelyik babakorában használt hámosító popsikrémet bevethetitek (Sudocreme, Neogranormon) minden kakilás és popsimosás, illetve éjszakára fürdés után.

Kellemetlenebb, ha esetleg aranyere vagy berepedése lett (külső vagy belső), ami sajnos kicsiknél is előfordulhat sok erőlködéstől. Ebben az esetben - biztos, ami biztos - inkább elvinném a gyerekorvoshoz, de valószínűleg a patikában is ajánlanak rá kúpot vagy krémet (Reparon).

2014. máj. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia

Én iratni szomtam rá gyógyszertári kikevert boraxos krémet.

2 nap alatt rendbehozta nekünk pedig nagyon csúnya volt.

2014. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!