Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adtok valamilyen gyógyszert a...

Adtok valamilyen gyógyszert a gyereknek, ha csak az orra folyik, illetve be van dugulva?

Figyelt kérdés
Kislányom mióta oviba jár betegesebb mint előtte, bár ezzel senkinek nem mondok újat, akinek szintén ovis a gyereke. Nemrég újra elkezdett folyni az orra, tegnap éjszaka már hortyogott is, be volt neki dugulva az orra, egyelőre még nincs más, remélem nem is lesz. De nem tudom, hogy adjak-e neki valamit, mert máskor azt mondta az orvos, hogy ezzel nincs különösebb teendő, sűrűn fújni az orrát, orrszívó porszívózni is lehet, párologtatni és kb ennyi, esetleg nurofen szirup (csakhát akkor még itthon volt és nem az oviban ahol bacilusok tömkelege van). Vitamint kap, sok gyümölcsöt eszik. Az oviban kb minden második gyereknek lóg az orra és köhög, talán már vége a vírusos időszaknak, de most ez a hűvösebb idő megint kedvez a betegségeknek és féltem a lányom, nehogy megint beleessen valami betegségbe, vagy vissza amiből még lehet ki se keveredett, mert hát az oviban nehéz 100%-osan egészségesnek lenni.
2014. máj. 15. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem adok. Sima náthára nurofent sem kell adni.
2014. máj. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
C vitamint, ha addig nem kapott. Orrfújás, orrszívás, ha nagyon náthás akkor Nasivin orrcsepp. Én Nurofent náthára sose szoktam adni.
2014. máj. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak orrcseppezném és fújatnám sűrűn az orrát. Gyógyszert csak tényleg indokolt esetben szoktam adni.
2014. máj. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem kap levegőt,akkor éjszakára Fenistil csepp ...vagy Calcimusc. Persze c-vitamin,hársfatea...de nemrég találtam egy tablettát (el kell szopogatni) Esberitox.

[link]

gyógynövényes...nagyon jó,egy pár tabletta után nálunk volt-nincs megfázás :)

2014. máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszert? Az antibiotikum bakteriális fertőzésre van csak. A nátha vírusos. Orrfújás, orrszívás, tengervizes orrcsepp vagy sóoldatos és Nasivin. Az orvos a 3 éves lányomnak vírusos fertőzésre Cataflam cseppet írt fel, de neki már láza is volt és nem volt náthás. Természetesen c-vitamin cseppek jó még ilyenkor.

Ha hurutosan köhög, akkor Sinupretet kap még.

2014. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nasivin orrcsepp és sűrűn orrszívás.


Nem adok gyógyszert sima náthára, még Nurofent sem.

2014. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Orrcsepp, orrszívás.

Kalcium, fenistil csepp.

Aflubin csepp.

2014. máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Kálciumot adok neki ilyenkor, mert az csökkenti a váladékot.
2014. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vizes orrspray és gyógyszeres orrspray mehet neki. De egyéb gyógyszer nem kell. Ha elkezdene köhögni, akkor mehet neki köhögésre való gyógyszer (száraz ill. hurutos).
2014. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!