Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Duplo-t, később legó-t hogyan...

Duplo-t, később legó-t hogyan tároljátok?

Figyelt kérdés

Még az elején vagyunk. Nyitva van két doboz duplo, másfajta kocka, formabedobók, ezerfajta más játék.

Naponta többször érzem úgy magam mintha többműszakos játékgyári szortírozó lennék.

1,5 éves kisfiam a duplo eredeti dobozát próbálja miszlikre aprítani, természetesen ez örök konfliktusforrás, viszont ezen és a hozzá tartozó posteren vannak az összerakható modellek (persze később saját kútfőből is lehet, de én is csak most tanulom.

Hogy ne keveredjenek a különböző modellű duplok mit, hogyan csináltok?



2014. máj. 15. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az első két dobozt (egyforma a két gyereknek) mindig szortíroztam. Meguntam és a többi duploval együtt egy nagy tárolóba száműztem. Aminek lehetett a dobozát elraktam,ha eladásra kerülne a sor. Nincs probléma.Amúgy is kútfőből dolgoznak (2,5-4,5 évesek).

Ha lesz sima lego,azt másik tárolóba fogom pakolni.

Néha szaladt a lakás a sok játéktól,ezért már egy ideje szigorúan csak akkor vehetnek elő másik játékot,ha az előzőt elpakolták. Kivétel ha szükséges a másik játékhoz az elővett.

Így minden a helyére kerül és nem kell folyton válogatnom. Bár szerencsére formabedobó már nincs.

Helyette 1000 póni-barbie-autó-könyv-lego stb.

2014. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi ilyen indokból is műanyag vödrös építő kockákat/ legókat vettünk. A duplo mondjuk más. Aztán ajándékba is jöttek hasonló játékok és elszabadult a káosz. :) Beszereztem műanyag tárolókat, kisebbet-nagyobbat, lefotóztam a játékok dobozait, az elemekről 1-1 darabot 1 képre (hogy tudjam mi hova való). Ezeket a képeket ráragasztottam a műanyag tárolókra. Egyszeri, picit sziszifuszi munka, de szerintem megéri. Azóta 90%-ban minden elem a helyén van. :)
2014. máj. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi az egészet összeöntöttük egy nagy dobozba, és azt építettünk belőle amit kedvünk szottyant.


A gyerek alakfelismerő készsége is fejlődik attól ha neki magának kell kiválogatni a megfelelő alkatrészeket, és ha valamit nem a minta szerint rak össze, hát még kiderül hogy a kreativitása is fejlődik.

2014. máj. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jónéhány duplo szettünk van, az összeset egybeöntöttem, (Tescos fedeles műanyag doboz)a dobozaik külön vannak, így bármikor külön tudom válogatni.


Ha a szettek sorszámát felírod, neten már meg fogod találni később, hogy melyik darabok tartoznak bele.


Ajánlom még figyelmedbe a rendzsák, lego zsák nevű találmányt :)

2014. máj. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tedd az egészet egy nagy dobozba. Gondolom most még duplóztok, de van többféle belőle, na ezeket nyugodtan önsd egybe valami műanyag akár gurulós dogozba.

Az elején mikor két féle duplónk volt én is visszaraktam, de rájöttem semmi értelme...... így most egy jó nagy műanyag dobozban vannak.

Később a legóval is így lesz, meghagyom a használati utasítást, hogy mit lehet kirakni belőle, ezt elrakom, vagy ha már tud rá vigyázni akkor elöl lehet, de amúgy az is ömlesztve lesz.

Az hogy mit lehet építeni belőle a prospektus szerint az egy dolog, de ha több szett van akkor azokat egymással is lehet, na ezért jó a legó, meg a dupló, fejleszti a gondolkodást, kézügyességet, fantáziát. Ne ragaszkodj görcsösen ahhoz, hogy ami a prospektuson volt azt rakjátok ki belőle. Én például kétféle szettből végül egy házat építettem a duplóból, pedig nem arra volt, az egyik az alapkészlet, jó sok kockával, a másik egy farmos amihez volt ablak. Na így lett a házikó :)

2014. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
duplot omlesztve, pedig nekünk is van már jópár különböző szett...van egy csomag gagyi duplonk is (asszem tescos) azt nem kevertuk hozzá. amúgy tescoban vettünk nagy színes, fules lavort/dezsa szeruseget.jo nagy, sok belefér.
2014. máj. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ikeás trofast tárolónk van, több is, a Duplok azt hiszem két nagy dobozba fértek bele. Amúgy nincsenek szétválogatva a különböző modellek. Azért szeretem ezt a dobozos tárolót, mert van autós dobozunk, társasjátékos doboz, stb., így mindig csak az van elővéve, amivel játszanak és hamar bele lehet szórni a játékokat, majd vissza a helyére. Persze azért előfordul, hogy katasztrófa sújtotta övezet a lakás.
2014. máj. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a sok jó ötletet! Már le is fotoztam a prospektust, dobozt. Lehet, hogy a gyereket nem korlátozza a dobozon szereplő lehetőség...:-))
2014. máj. 15. 14:21
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nekünk 4 ilyen doboz tele van vele.

2014. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekunk egyelore ket ilyen dobozban van: [link]
2014. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!