Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekeim nem akarnak a...

Gyermekeim nem akarnak a mamánál aludni?

Figyelt kérdés
4 és 6 évesek. Mindkét mamát nagyon szeretik, a mamák mindent megtesznek nekik, mégsem akarnak hallani sem arról, hogy ott aludjanak. Pici korban kellett volna hozzászokniuk vagy hogy működik ez?
2014. máj. 15. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

A kisfiam 3,5 éves, de esze ágában nincs a mamáknál aludni. Imádja mind a kettőt, de az ki van zárva, hogy Ő anya és apa nélkül ott aludjon bárhol is. Elvan egész nap is velük, úgy, hogy mi nem vagyunk ott, de az éjszaka az más. Oda kellünk mi is. Igaz, én soha nem erőltettem, mert igazán nem volt rá szükség sosem, szerencsére. Néha jó lenne, egy kis "szabadság", de kényszeríteni nem fogjuk.

A sógornőm minden hónapban egyszer (minimum 1x), lepasszolja a gyerekeit valamelyik nagyszülő pároshoz egész hétvégére. Van, hogy egyik hétvégén ide, másikon oda. Simán mennek a gyerekek, nincs sírás, vagy ilyesmi. Csak épp szóvá tették, hogy most már jó lenne otthon is lenni néha a hétvégén. :( Egyébként 7 és 4 évesek.

2014. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Már kicsiként hozzá kellett volna ehhez szoktatni. Később már nehéz. A fiam 4 éves volt, amikor két hétig volt a mamánál, amíg mi üdülni voltunk. Amikor hazajöttünk, boldogan mesélte, hogy mit csináltak a mamánál, és hogy Ő a mamánál nyaralt. A lányom 6 éves volt, amikor egy szakszervezeti táborba ment két hétre.
2014. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%
Nem értem hogy miért egy 4-5-6 éves gyerek dönti el hogy ő mit és mit nem csinál, de biztosan velem van a baj:)
2014. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
re3. Hát, az én fiam 4,5 éves és nélkülünk nem alszik gyakorlatilag sehol. Az oviban se nagyon, csak szenved. Mi értelme lenne nagyszülőknél "altatni", ha tudod róla, hogy 1. nem fog aludni, 2. eleve ezen stresszel egész nap, hogy mi vár rá este, 3. összehányja magát a hisztitől. Én kivárom az időpontot, amikor ott akar majd aludni. Tuti lesz ilyen, majd rájön, hogy ez jó. Amúgy napközben nagyon jól elvannak, csak estére kell neki az ágya. Nyaralásnál könnyebben veszi az akadály, akkor ott vagyunk mi is.
2014. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
10 hós korától alszik néha a mamánál. Ilyenkr már sokkal nehezebb, kicsinek kellett volna hozzászoktatni.
2014. máj. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

Az élet nem habos kakaó, ezt mindenkinek meg kell tanulnia. Minél előbb, annál kisebb a pofon amikor beüt a "valóság". Szülőként a gyermekünk hosszútávú érdekeit érdemes szem előtt tartanunk. Pedagógiai szempontból meglehetősen káros hozzáállás hogy azért nem csinál valamit a gyerek mert ő nem szeretné, a szülő pedig ehhez asszisztál, sőt, megmagyarázza hogy ez miért van így jól. Hova vezet ez, mit tanul ebből a gyerek? "Összehányja magát a hisztitől", hááááát...:)


Aki egyetért pontozzon le:)

2014. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

3-as és 6-os, ugyanaz? Gondolom, igen.

Nem tudom pedagógia szempontból miért hasznos stresszelni a gyereket egy ilyen, nem kötelező dologgal, mint a mamánál alvás. Nem azt mondta senki, hogy minden esetben a gyerek dönti el, hogy mit szeretne és mit nem. De ha nem akar valakinél ott aludni, had' ne kelljen már neki! Nem hiszem, hogy ettől Ő majd antiszociális, kezelhetetlen, ne adj' isten kibírhatatlan felnőtt lesz.

Ha szükség lenne rá, hogy a mamánál aludjon, mert mondjuk kórházba kerülök, vagy hasonló, akkor természetesen nem lenne választási lehetősége és ott kéne aludni. De csak azért, mert aludjon a mamánál, azért nem kell.

2014. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
nálunk alszik a lányom a mamáknál, de már kicsi korától hozzá van szoktatva ehhez
2014. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
7-es válaszolóval teljesen egyetértek.
2014. máj. 15. 21:52
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdést anyósom miatt tettem fel, mert csalódott, hogy másnak ott alszik az unoka, neki meg nem akar. Nekem ez nem gond.
2014. máj. 15. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!