Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez így oké viselkedés vagy...

Ez így oké viselkedés vagy tényleg felháborító?

Figyelt kérdés

Anyuka kb 8 éves lánnyal minden reggel villamoson tömegközlekedik. Mindig egy ajtónál szállunk fel. A lényeg neki és az anyjának, hogy a gyerek üljön. Nem néznek szépen, ha nincs hely. Egyszer átadtam a kislánynak a helyet, és meg sem köszönték. Nekik valahogy természetes, hogy jár a hely.

Ma reggel egyetlen egy hely volt. A kislány két idősebb embert is megelőzve, mint az őrült, rohant a szabad üléshez. Leült. Mikor az anyja is odaért, megkérdezte a kislány tőle, hogy : "Na, jó voltam?"

Jó ez így? Így kell ennek lennie?


2014. máj. 16. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
A kislánytól nem, de az anyjától igen. Ő neveli rosszra. Számomra felháborító, bár engem szigorúan úgy neveltek, hogy adjam át a helyet az időseknek, terheseknek, babával közlekedőknek.
2014. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem így kéne lennie!!! Szánalmas egy szülő lehet!!! Szomorú hova tart a fiatalság!!!Anyuka meg àssa el magát!!!!!
2014. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Borzasztó! :-( Már a 3 évesemet sem engedném így viselkedni. Van neki is 2 lába, meg tud állni. 8 évesen itt tartani, katasztrófa. Nyilván a fő hibás az anyja.
2014. máj. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok betelni az anyukával. Nem elég, hogy a lánya illetlen, még meg is dícséri érte. Én már előre sem szaladhattam, nemhogy leülljek az idős nénik előtt. Azonnal felparancsoltak volna a szüleim.
2014. máj. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért adtad át a kislánynak a helyet???
2014. máj. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A helyátadás régebben volt, és akkor nem köszönték meg, azóta figyelem őket. Fax voltam, ennyi:-)


Igen, és az a legszebb az egészben, hogy egy értelmes, intelligens (szerintem felső pozícióban) lévő nőről van szó. A kislány is állandóan kajtatja a könyveit, vagy valami regényt olvas. Tehát nagyon is foglalkozva van vele. Legalábbis tanulmányi téren igen.

2014. máj. 17. 13:21
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Nem érdemes más ember jó, rossz dolgaival foglalkozni. Tudod a többség véleményét, viszont megváltoztatni a világot nem lehet. A sajátodat ne így neveld, más anya dolgaival meg nem kell foglalkozni.
2014. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Kb. 6-7 éve minden reggel egy buszon mentem egy anyukával és az akkor elsős kisfiával. Megállt a busz, erre anyuka közölte a fiával, hogy "kisfiúnak nagy táskával ülnie kell", na a gyerek ehhez tartva magát, konkrétan mindenkit félrelökött , hogy üljön :-(. Gusztustalan, ha már egy 6 évesbe ezt neveli.
2014. máj. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, azért 6 évesen mér tudnak állni, nyilván az a jó, ha le tud ülni, de ha nincs szabad hely, akkor sem történik semmi.

Sajnálom, hogy ilyen szülők vannak:-(

2014. máj. 18. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!