Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell ordítaniuk a...

Miért kell ordítaniuk a kisgyerekeknek, ha történik valami? Nem is sérülnek meg, de ordít mind!

Figyelt kérdés

Láttam már, hogy elesett egy kisgyerek, felállt, leporolta magát, körbe néz, és elkezd ordítva sírni... Miért? Ha annyira fájt volna mikor elesett, miért nem az esés pillanatában kezdett el ordítani?

Kell a figyelmet magára vonzania mi?



2013. dec. 22. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom fiam nem szokott sírni ha elesik vagy beüti magát,csak akkor ha nagyon fáradt,vagy tényleg fáj neki ez elég ritka.Azért csinálják mert sok szülő megijed és megijeszti a gyereket is,vagy tudja,hogy anyukája azonnal elkezdni babusgatni.
2013. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ezt az együttérzést :D ! Mondjuk jó kérdés...
2013. dec. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

A stressztol, nem fajt neki, de kesobb fogta csak fel mi tortent es megijedt.

Muszaj ertelmetlen, "joindulatu" kerdeseket foltenni?

2013. dec. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megijed utólag.
2013. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert késleltetett reakcióval reagálják le a dolgokat. Ha csak kicsit fáj, azért is sírhatnak, és van, hogy ezt a kicsit fájt dolgot csak a leporolás után veszik észre.
2013. dec. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy részt inkább az a jellemző hogy anyukán (vagy aki vele van) látja az ijedtséget és attól ijed meg.

Másrészt a gyerekeknek van egyfajta fázis késésük.

Én a saját gyerekoromból emlékszem nagyon arra, hogy oltáson voltunk.Pisszenés nélkül tűrtem a szurit, majd kijöttünk és amikor anyum öltöztetett közöltem vele hogy elfelejtettem sírni és úgy rákezdtem, mintha legalábbis ölnének.

De a fiamnak is vannak ilyen dolgai.3 kor hozom haza oviból, és általában nem eszi meg ott az uzsit hanem haza hozza.Volt már hogy 5-kor állt neki sírni hogy nem hozott uzsit.De olyan is volt hogy este 11-kor sírt azért mert 8 órakor apa nélküle fürdött, pedig ő vele szeretett volna.

A gyerkőcök már csak ilyenek. :)

2013. dec. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, gondolom igénylik a figyelmet. Nekem egyik gyerekem sem ilyen.
2014. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyerekek sokmindent csinálnak, hogy magukra vonják a szülők figyelmét, vígasztalást, segítséget kapjanak.


Kamasz korban ugyanaz történik, megy a hiszti,a nyávogás, a nem tanulok, a nem vigyázok magamra, nem takarítok stb. Egy csomó értelmetlen, sokszor önpusztító dolog, aminek a figyelemfelkeltés a lényege. Ők vajon miért csinálják?

2014. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha annyira fájt volna mikor elesett, miért nem az esés pillanatában kezdett el ordítani"


Veled még nem fordult elő, hogy egy éles késsel elvágtad a kezed, de csak akkor érezted a fájdalmat, amikor megláttad a vért???


Neked biztos nincs gyereked, hogy ilyen szépen fogalmazol.

És nem tudod miért van ez.

2014. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!