Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dadog a kislányom. Mikor kell...

Dadog a kislányom. Mikor kell logopédushoz fordulni?

Figyelt kérdés

2,5 éves és kb 2 hónapja vettük észre hogy néha dadog. Egyébként szépen beszél, rengeteg mondókát, dalocskát tud, jókedvű,kiegyensúlyozott kislány. Nem jár bölcsibe.

Interneten olvasgattam miszerint 2-3 éves korban ez élettani sajátosság. Gyorsabban gondolkodik mint ahogy beszél.

A kérdésem az, hogy más is tapasztalt-e ilyet? Kinőtte a gyerek vagy végül logopédus segítségét kellett kérni? Mivel segíthetnék neki?

Egyébként ilyenkor soha nem szólunk rá, nem sürgetjük, szépen kivárjuk amíg kimondja amit szeretne.


2014. máj. 19. 07:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnál 3,5 éves korában jelentkezett 3-4 hónap múlva elmúlt.Nekünk is az mondták élettani,nem kellett neki logopédushoz járni emiatt.Azt mondták azzal lehet segíteni neki ha nem javítgatod,szépen kivárod mit szeretne mondani érezze a figyelmet... amiket te is leírtál.
2014. máj. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az én fiamnál is volt ilyen, magától elmúlt. Most 5 éves és hibátlanul beszél.
2014. máj. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!