Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem beszél a 21 hónapos...

Miért nem beszél a 21 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Mindent megért, sok mindent megcsinál, megmutat. Beszélni a saját halandzsa nyelvén tud. Ebből értelmes szó még számomra nem vehető ki. Az állatokat ismeri, megmutatja, de állathangokat nem utánoz. A hallásával nincs baj, a suttogást is meghallja, odafigyel. Rengeteget éneklünk, mondókázunk, verseket olvasunk neki. Ezeket imádja, kéri, hogy olvassunk. Azokat a mondókákat, amiket el kell mutogatni, nagyon szereti. Mit tehetnék még ennél többet? Olvastam, hogy ilyenkor már beszélnie kellene, főleg, hogy kislány. Szerintetek milyen szakember foglalkozik ezzel a problémával? Hova vigyem, hol vizsgálják meg? Ugye nem parázom túl?
2014. máj. 13. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nincs olyan, hogy egy 21 hónaposnak beszélnie KELL, ha lány, ha fiú. És szerintem ne vidd sehova, mert semmivel sincs elkésve. Gondolj csak bele, mennyi gyerek kezd 3 éves kora felé beszélni. Mindent megért és meghall, ez már önmagában elég. Nemsokára eljön annak is az ideje, hogy értelmesen kezd kommunikálni. A fiam 19 hónapos most és ő is csak a saját nyelvén beszél, szerintem 2 hónapos múlva is még ugyanez lesz. De ugyanúgy ő is megért mindent, amit mondok neki és megcsinálja, amire megkérem.
2014. máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam Vida Ágnes oldalán, ebből gondoltam:


Ha egy kislány 1 éves korában még nem mond semmilyen szót (kisfiúknál ezzel másfél éves korig várhatunk), akkor érdemes szakemberhez fordulni. Ezt kell tenni akkor is, ha a gyerek 2,5 évesen még csak egyszavas mondatokban beszél vagy 3 éves koráig egyáltalán nem szólal meg.

2014. máj. 13. 11:38
 3/8 anonim ***** válasza:

ha nagyon szeretnél tovább menni ezzel akkor kérj a gyerekorvostól beutalót a korai fejlesztőbe, még oda tartoztok. valószínűleg kiírnak egy tornát (tsmt), amit majd otthon kell csinálnotok, ezzel stimulálva a homloklebenyt ami felel a beszédért.


ennél többre ne számíts, mert komolyabb tarápiát azok kapnak akinél más probléma is van.


enyém mondott szavakat, de echolált, és sok mindent nem értett meg (vagy nem érdekelte, ezt azóta se tudja), mi 1,5 évig jártunk fejlesztésre, addigra érte utol teljesen a többieket

2014. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A TSMT tornára nem küld el a doki, mert a kislányom mozgásfejlődése megelőzi a társakét, az egyensúlyérzéke jó. A háziorvos szerint ez nem nekünk való. Ő a bölcsit javasolta.
2014. máj. 13. 12:45
 5/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:
pont azt akartam mondani, hogy a bolcsi, a kortarsak, iszonyatos huzoero!
2014. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


akkor leírom mégegyszer!

a gyerekorvostól beutaló a korai fejlesztő központba kell.

3 éves korig, minden ilyen problémával hozzájuk tartoztok.

és ő ír ki fejlesztést, ami ebben az esetben tsmt torna szokott lenni.

nyilván az orvosotoknak lila gőze sincs mi az a tsmt torna, mert akkor nem mondott volna ekkora blődséget!


de már leírtam, azért megteszem még egyszer. a torna nem a mozgását javítja és nem is az egyensúly érzékét (bár a feladatok által nyilván azok is javulnak), hanem az agyat stimulálja. van egy tornasor ami a homloklebenyt stimulálja, ami azért jó, mert az felel a beszédért. így ha csinálnátok a tsmt torna ezen feladatsorát, stimulálva lenne a beszédközpont, így a torna által beindulna a beszéd...


azt kérdezed:

"milyen szakember foglalkozik ezzel a problémával? Hova vigyem, hol vizsgálják meg?"


nem azt kérdezted, hogy bölcsibe vidd-e, hanem milyen szakemberhez. én erre válaszoltam...

2014. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igaza van a 6-nak,én is már több helyen hallottam/olvastam hogy a tsmt torna a beszédindításra nagyon jó...és valóban orvosoknak,védőnőknk még ezekről fogalmuk sincs:(
2014. máj. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Már léptem az ügyben. Először neurológushoz kell vinnem, utána fogadnak a korai fejlesztőben. Remélem, hogy semmit nem állapítanak meg, de homokba sem szeretném dugni a fejem!
2014. máj. 15. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!