Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Köteles infót választ adni az...

Köteles infót választ adni az a szülő aki neveli a gyereket a másik szülőnek amikor kérdezi?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 09:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem igen, ez alap lenne amugyis ha kötelezö ha nem.
2014. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen. A másik szülőnek joga van tudni a gyerekéről mindent. Teljesen mindegy, hogy egyébként milyen ember, mennyire rossz a szülők kapcsolata, ez nem keverendő ide!
2014. máj. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jogilag nem tudom hogyan működik a dolog, de ha én kérdeznék a gyerekemről és nem kapnék rá választ, egyéb kérdéseket is felvetne bennem. Lehet, hogy okot adhatna egy pereskedésre, hiszen ha minden rendben a gyerekkel, miért ne lehetne válaszolni? A felnőttek gyermeki kicsinyes bosszúját egymással szemben nem hiszem hogy pont a gyerek témán kéne kiélni.
2014. máj. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És interneten keresztül is ha érdeklődik a másik szülő akkor is válaszolnia kell ha érdeklődik a gyermeke felől?
2014. máj. 20. 09:33
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Jogi részről nem tudom, de azért én el tudnék képzelni olyan szülőt, akinek a kedves érdeklődésére egy határozott hagyjálminketbékén lenne a válaszom. Gondoljatok bele, vannak bántalmazó, bűnöző, semmirekellő szülők bőven. Ha érdekli a gyereke, viselkedjen úgy, hogy méltó legyen a szülő névre.
2014. máj. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nos én úgy jártam hogy interneten keresztül úgy kell kihúzni a választ belőlük, hetek múlva válaszolnak csak pedig állandóan interneteznek csak telefonon keresztül hajlandó válaszolni.

Csak olyankor hajlandó velem beszélni részletesen amikor megyek a gyermekért és meg kell beszélni hol és mikor találkozunk, de szokásairól akkor sem beszél, hiába kérdem.

2014. máj. 20. 09:37
 7/15 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok sem bűnöző sem rossz életű és még a gyereket sem bántalmazom csak egyszerűen nem velem él a gyerekem és nem én szabom meg hogy mikor láthatom.

És ezek szerint már azt sem hogy mikor tudhatok meg róla új infot hisz a kisgyerekek napról napra változnak, és napról napra történik velük valami és én semmit nem tudok az ilyenről mert nem mesélik el.

Mintha semmi közöm nem lenne hozzá hiába hogy az én gyerekem is, mintha azzal hogy érdeklődök a gyerekem után mintha bele zavarnák az életükbe ezzel.

2014. máj. 20. 09:41
 8/15 anonim ***** válasza:
Természetesen joga van a válaszhoz, de attól még nem mehet át zaklatásba, elszámoltatásba. Ha nála van a gyerek, ő is minden kérdésre vàlaszt ad és részletesen beszámol mindenről?
2014. máj. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az érdeklődés az érdeklődés. Mindegy, hogy személyes, telefonos, postai, internetes.

A "hagyjál minket békén" dolog miért sérül, ha választ adsz pár kérdésre? Amíg nem zaklatás, addig szerintem joga van tudni mindkét félnek a gyerekről. És amikor "megcsinálta", nem volt bűnöző, bántalmazó, semmirekellő? Ezek a dolgok különben is a saját nyomorai. Attól még kaphat választ pár kérdésre a gyerekéről.

2014. máj. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gondolom, a viszonyotok nem az internetes kapcsolattartás miatt mérgesedett el. A probléma oka valahol erreflé keresendő. Nyilván nem köteles a másik szülő napi szinten bezámolót adni vagy minden kérdésedre írásban válaszolni. Kizártnak tartom, hogy részleteibe menően szabályozva lenne, milyen témában, milyen részletességgel, milyen távközlési eszköz útján köteles valamki beszámolni az exének a nála elhelyezett gyerekek mindennapjairól.
2014. máj. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!