Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnál, ha a nagyszülő...

Mit szólnál, ha a nagyszülő állandóan azzal jönne, hogy milyen beteg lett, mert a bölcsis unokáitól elkapta az éppen aktuális betegséget és hogy milyen sokba kerül a gyógyszer?

Figyelt kérdés
A nagyszülő segít ugyan a 2 éves iker unokák körül, de egyre kevésbé szívesen. Egyrészről érthető, hogy nem hiányzik neki a sok betegség, de mégis, szerintetek milyen hozzáállás ez?
2014. máj. 22. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Megértem, mert az idős szervezet sokkal nehezebben viseli a betegségeket.
2014. máj. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kérném meg a segítségre, csak akkor vinném hozzá a gyerekeket, ha nem betegek.
2014. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mennyire veri le a betegség, tényleg láz meg ágyban fekvés van vagy csak náthás? Előbbit tényleg nehéz tolerálni, hosszú távon, a nátha viszont nem az a kategória, ami egy felnőttet bármitől vissaz kell tartson.


Ne vessz össze vele, vegyél neki Béres-cseppet vagy ilyesmit. Vagy mondd neki, hogy szívesen kiváltod a gyógyszereit, és nagyon értékeled, hogy segít a gyerekek körül. Nyáron amúgy is jobb lesz a helyzet.

2014. máj. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a nagyszülőt, minél idősebb a szervezet annál lassabban gyógyul, könnyebben elkap betegséget,nehezebben lábal ki belőle! Én biztosan csak akkor vinném a gyerekeket ha egészségesek! 2éves ikrekkel gondolom így is elfárad.
2014. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát, valahol érthető. megérem, h neked rosszul esik, de zat tudnod kell, h a nagyszülők korában gyakori, h amin a te 2 éveseid túl vannak 2-3 nap alatt, azzal ő akár 7-10 napig is szenvedhet. ha tényleg erről van szó, nem csak egy kis orrfolyásos hőemelkedésről, akkor teljesen igaza van és épp azért mondja, mert így kér meg rá finoman, h ne vidd betegen a kicsiket. értsd meg a célzást és oldd meg másképp. nem kell ilyenen összeveszni, látod, ő se tette
2014. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%
Vennék nekik rendes vitamint,és akkor nem lesznek betegek.
2014. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én megértem és megkérném, hogy tartson egy kis szünetet az unokázásban. muszáj lenne megerősödnie a szervezetének, mert idős és sokkal könnyebben lesz szövődmény. azért vigyázni kéne a mamára!


mikor fiam ovis lett, én fél évig szenvedtem, hőemelkedés, köhögés, orrfolyás, fáradékonyság. de nem pihentem ki, épp csak elkezdtem dolgozni... aztán 2 hónapig feküdhettem itthon tüdőhártya és mellhártya gyulladással, 40 feletti lázzal...

és én fiatal vagyok , erős az immunrendszerem, előtte 5-6 évvel voltam egyszer influenzás...

2014. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem annyira szívesen vigyáz az unokákra, ebből az jön le. Szerintem csak akkor kérjétek erre, ha nagyon szükséges...

Az én nagymamám soha nem panaszkodott arra, hogy beteg lett tőlünk, persze akkor mindig kímélve lett. (ritkán lett beteg) A gyógyszer árára meg pláne nem tett volna említést. Inkább nem evett volna, mintsem, hogy ilyet felhozzon... ő inkább az a véglet volt, aki feláldozza magát a családért. Rá ezért kellett vigyázni.

2014. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én igazából azt szűrném le a dologból, hogy legközelebb nem kérném a segítségét amikor betegek a gyerekek, hanem igyekeznék magam megoldani. Bölcsisek? Dolgozol?
2014. máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!