Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hallottatok otthon a W alaku...

Hallottatok otthon a W alaku ulesi poziciorol? Angolul W sitting. Mi ennek a Magyar megfeleloje?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk es a kislanyom nagyon sokat ul W alakban, tehat mikor a popsijat a ket laba koze teszi a talajra es a ket laba szetall, mint a W alaknak. Probaltam erre Magyar website-on rakeresni de nem sok sikerrel, valoszinuleg otthon maskepp hasznaljak. Itt szoltak az oviban h kislanyom allandoan igy ul es ez nem jo. Itt nagyon nem ajanljak. Ti tudtok rola vmit?
2014. máj. 23. 05:48
 1/10 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz tőle. lazák az ízületei,bír így ülni. hátránya nincs. gondolom nem 24 órában ül így. az én lányom Z ülésben ül örökké,érthetetlen,h. neki miért kényelmes így,de nem firtatom.
2014. máj. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azert aggodom mert az ovoneni mar tobbszor szolt, es allitolag kesobb legalabbis az ittei kutatasok szerint ortopediai problemahoz vezethet. Es foleg azoknal problemasabb ahol van csaladi csecsemodiszplazia, es masik lanyomnal volt, sot nekem is. Lehet h tul aggodom de itt nagyon nem ajanljak. Sot azt mondjak h problemai lehetnek a finom motoros mozgas kialakualsanak, ill egyensulyozasban. Tornaznik es nagyon jol csinalja a gerenda gyakorlatokat. Lehet h nem kellene aggodnom de szeretnek utana jarni.
2014. máj. 23. 06:13
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem h o nagyon sokat igy ul, igy kenyelmes neki, a torokulesben azt mondja elzsibbad a laba azt nem szereti.
2014. máj. 23. 06:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is sokat ül így, neki megállapították az ortopédián, hogy x lába van. Tornáztatni kell, meg megfelelő cipőt hordani, aztán majd kinövi. De nem mondta senki, hogy nem szabad így ülnie. Szerintem neki így kényelmes a lába miatt.
2014. máj. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyógytornász kolléganőm is mindig rászólt az oviban a gyerekekre, hogy ne üljenek a sarkuk közé. Nem tesz jót az izületeknek hosszù távon. A torna mellett csak figyelmeztetni tudod, hogy térdeljen vagy törökülésben üljön . (gyògyped. anyuka)
2014. máj. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is sokáig ültem igy gyerekkromban söt még néha most is, nekem még mindig kényelmes.
2014. máj. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom (1,5 éves) is gyakran így ül, valamint spárgában (elől, hátul a lába), amikor ülni tanult, akkor sem oldalra, hanem hátra ült le, és a lábait szó szerint előrecsavarta. Van Damme s megirigyelhette volna :). De az én kislányom hipotón, így nagyon lazák az ízületei, szó szerint szétcsúsznak a lábai. A gyógytornászunk is említette, hogy nem a legjobb, de nem is volt kétségbe esve, és nem tudunk vele igazán mit csinálni. Egyébként rendesen is szokott ülni, valamint néha már a sarkára is hátraül, nem csak a lábai közé. Ez problémamentes gyerekeknél is előfordul, emlékeim szerint gyerekkoromban én is ültem így, még ma is megy :).
2014. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pontosabban inkább az a lényege, hogy a lábfeje ne forduljon befelé, (ne azon üljön, ne legyen leszorítva,) inkább kifelé tartsa, amikor így ül. (szintén gyógypedagógus)
2014. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is szól ezért a gyógytornász, fentebb leírt okok miatt. (3.gyógypedagógus :) )
2014. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én diszpláziával születtem, és én is állandóan így ültem, de kinőttem és semmi bajom nem lett tőle.
2014. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!