Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottatok olyasmiről hogy...

Hallottatok olyasmiről hogy anyuka otthon van terhesen és a nagyobb gyerek bölcsibe jár mert nem beszél?

Figyelt kérdés
Tehát hogy orvosi és védőnői indokkal jár közösségbe.
2013. márc. 20. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez elég fura összefüggés. De ha orvos mondta, azt nem kérdőjelezem meg. Bár általában a bölcsibe csak a dolgozó anyukák gyermekeit szokták felvenni.
2013. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez az indok állítólag hogy nem fejlődik megfelelően (anyuka amúgy nem egy elhanyagoló szülő szóval nem az a gond hogy feléje se néz a gyereknek) de nem indult be a beszéde és ezért került közösségbe (egyébként azóta már sok új szót megtanult). Én ilyenről még sose hallottam korábban hogy ilyen indok is lehet én is azt hittem oda csak az viheti a gyereket (állami bölcsi) aki munkáltatóit tud felmutatni mivel dolgozik.
2013. márc. 20. 12:34
 3/12 anonim ***** válasza:
nehezen tudom elképzelni. ha bölcsibe jár, akkor még 3 éves kor alatt van. ilyenkor még normálisnak szokták tekinteni, ha a gyerek nem kezd el beszélni. a bölcsi meg nem kézségfejlesztés céljából jött létre. elhiszem, h van ilyen, de szerintem semmiképp sem általános
2013. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem. Eleve 2,5 éves korig nem is foglalkoznak a gyerekkel, ha nem beszél, az enyém sem beszélt addig, egy mukkot sem.
2013. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk én úgy tudom kislánynál 2 éves, kisfiúnál 2.5 éves korig kell beinduljon a beszéd (legalább szavak szintjén) és ő kislány és nála ez nem volt meg 2 éves korig.
2013. márc. 20. 12:39
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
5. nem hinném, h ebben tekintetben különbséget tennének fiúk és lányok között
2013. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az én fiamat 2 év 4 hónaposan küldték már mindenfelé (meg nem kellett küldeni mentem magamtól is) audiológia, gyógypedagógus , logopédus mert egy szót se szólt. Tehát akkor vagy felénk extra aggódósak a szakemberek de nem hiszem mert máshol is így mondták / olvastam hogy 2-2.5 éves korig azért el kellene kezdenie beszélni.

Mi mozgásterápiára járunk egyébként.

2013. márc. 20. 12:41
 8/12 anonim ***** válasza:
azt el tudom képzelni,h audiológushoz, logopédushoz, stb küldik. azt nehezebben, h ezek helyett abban látják amegoldást, h bölcsibe járatják.
2013. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen én is ezen csodálkozom. Nem ugyanott lakunk de felénk ilyesmi szóba se jött hogy vigyem közösségbe emiatt tehát így terápiás célzattal.
2013. márc. 20. 12:47
 10/12 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt.

pszichiátria diagnózis papíron ott van 2 éves korában, aztán 2,5 éves korában, hogy közösségbe való járás ajánlott, bölcsödébe felvétel javasolt, vagy valami ilyesmi.

mi ettől függetlenül nem vittük mert otthon voltam vele, nem szerettem volna elvenni a helyet mástól, meg persze megkérdeztem azért, hogy ez hogy működne ha szeretnénk beadni, de körülbelül kinevettek :)

mi megoldottuk sok játszóterezéssel és hasonló programokkal, 3 éves korára folyékonyan beszélt

2013. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!