Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszűnik a terhes nők és a...

Megszűnik a terhes nők és a gyermekükkel otthon levő nők munkahelyi védettsége. Hallottátok? Ki fog így gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy a Munka Törvénykönyvének változásaiban szerepel, hogy aki GYED-en, GYES-en vagy táppénzen van, illetve terhes szabadon elbocsátható lesz. Ezek után, ha a munkaadó megtudja, hogy terhes egy nő, azonnal kirúghatja. És még jár a szájuk a család védelméről, meg hogy kevés a gyerek!!!
2011. júl. 24. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem ez nem így lesz!
2011. júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is fel vagyok háborodva és ugyanezt mondtam tegnap, hogy eddig se szültek vagy max. egyet de ezután meg főleg nem fog senki szülni! Nem is értem hogy képzelik! Lassan már tényleg élhetetlen ez az ország. :(
2011. júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én nem így olvastam. Arról értesültem, hogy szólhat már előre, hogy majd 3 év múlva nem tart igényt ránk, ami azért jobb, mint ha koppannánk, mert van idő nézelődni, másik helyet keresni.
2011. júl. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A védettség nem szűnik meg!!! Annyi lenne a változás, hogy a munkáltató már a védettség 3 éve alatt is közölheti, hogy amint a gyermek betölti a 3 évet nem vesz vissza.
2011. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolkodj, ha a jelenlegi hírekből indulsz ki, akkor ez nem szerepel benne.

Védettség alatt is közölhető, hogy fel fognak majd mondani védettség után. Mert eddig csak akkor mondhatta meg a munkáltató, ha lejárt a védettség. Nézd meg hány kismama van itt naponta, akinek ködösít a munkáltatója a gyerek 3 éves koráig, aztán kirúgja és mehet az anyuka a sóhivatalba.

De ha józan ésszel bele gondolsz, ezzel a szabállyal jót tesznek a kismamákkal, mert ha mondjuk terhesség elején közlik vele, hogy majd nem tartanak igényt a munkájára 3 év múlva, akkor van lehetősége tanulni, munkahelyet vadászni.

Vagy mondjuk szülni akarna második gyereket, ha visszamegy dolgozni és kirúgják, akkor nem kap ellátást, de ha szül 3 éven belül akkor folyamatosan védett még további 3 évig és kap THGY-t, GYED-et. És nem megy visza abban a hiszemben, hogy dolgozom egy évet még, kicsit összeszedem magam és majd szülök egy év múlva, aztán fekete leves, kirúgás.


Sokkal emberségesebb előre megmondani, mint aznap ha letelik a 3 év. Gondolj bele, otthon ülsz és mész vissza abban a hiszemben van munkahelyed, kereseted és bejelenti a főnök, köszi ennyi volt és akkor hova mész? Tényleg tisztább ezt mihamarabb közölni a munkavállalóval és akkor nem ringatja magát abban a hiszemben, na van munkahelyem a gyerek 3 éves kora után is.


Úgyhogy ebben a formájában, ahogy most módosítani akarják, ostoba és beszűkült agyú, aki ellenzi. És ez igazán családbarát módosítás, mert lehetővé teszi a tervezést.

2011. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem aki nem akarta visszavenni a munkavállalót, eddig is megmondta neki.
2011. júl. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mondta meg, hiszen tilos volt neki. Ezért már be lehetett perelni.

Itt is mindig azt olvasom, ha felhívja az anyuka a munkáltatót, hogy menne vissza, akkor ködösítenek, jó rendben, majd megbeszéljük.

Jelenleg nem, de majd...

Illetve visszament, de nem küldték el azt az embert, akit a helyére vettek fel és csodálkozik, két ember munkájára, miért vannak hárman?

Jó, nyilván értelmes ember ebből már érezte, hogy valami nincs rendben.

Olyat ritkán olvastam, hogy betöltötte a két évet a gyerekem és azt mondta a munkáltatóm, ha betölti a 3-at kirúg. Mert törvényellenes volt ez.

2011. júl. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Remélem igazatok van. Konkrétan én így olvastam: "már a védettség ideje alatt is közölhető a felmondás". Ami szerintem nem elég egyértelmű, hogy mikortól mondhat fel. De szerintem is sokan megmondták eddig is, hogy nem kellesz 3 év múlva. Szóban négyszemközt elhangzottakra meg nem lehet perelni.
2011. júl. 25. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!