Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam január végén 3 éves...

Kisfiam január végén 3 éves lesz. De oviba csak jövő szeptemberben mehet. Viszont a gyes megszűnik. Mi a teendő ilyenkor? Jár nekem ezekre a hónapokra valami jövedelem?

Figyelt kérdés
Volt már valaki ilyen helyzetben?Hogy vészelte át anyagilag?
2008. júl. 29. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Bőlcsiben nincsen hely?És akkor előbb visszamehetnél.Esetleg valaki ismerős anyuka,aki hajlandó lenne vigyázni rá addig,amíg dolgozol,mert neki is van egy hasonló korú gyermeke,aztán nagyszülők.Meg a munkahelyeden,amikor visszamész azzal kezdik(ha jól tudom)hogy kiadják a korábbi szabijaidat.Meg a párod is vehet ki szabit...Idén nyáron nem nyaralni mentek,hanem a gyerekhez veszitek ki a szabit...Jobb ötletem nincs.
2008. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ,de sajna a nagyszülők messze laknak,nemrég lakunk itt, nincs olyan anyuka akire egész munkaidőre rábízzam.A bölcsibe már kétszer visszautasítottak mert nincs hely.A szabi valószínű nem lesz elég,talán munkanélküli jár majd?
2008. júl. 29. 15:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj neki még egyszer a bölcsinek. Írj az önkormányzatnak, hogy nincs kire bízd a gyereket és munkába állsz stb. Amíg kapsz álláskeresőt kérhetsz segélyeket. Rendszeres gyermekvédelmi támogatást, szocsegéylt stb. Nézz utána a családvédelmi osztályon a városházán.
2008. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Munkanélkülit fogsz kapni pár hónapot amit a szabi után érdemes kihasználnod. De nálunk úgy van, úgy tudom hogy az óvoda köteles felvenni ha az anyuka dolgozik. Az én lányom még nem volt 3 éves amikor el kellett mennem dolgozni és az óvoda felvette volna csak nálunk szerencsére közel van a mami.
2008. júl. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Sajna nálunk csak májusban lehet beíratni a gyerekeket.És évközben nem veszik be mert így is túl van népesedve az ovi,egyszerűen nem fér több gyerek.Valahol a központ felé lévő oviba felvennék(Újpest),de olyan messze meg nem akarom hordani,mert a nagyobb is idejár a közeli oviba.
2008. júl. 30. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én ezt nem értem! ne hagyd magad lerázni! nem az ovi dönti el hogy beveszi vagy sem a gyereket hanem törvény van rá. ha elmúlt 3 és te dolgozol akkor a körzetileg illetékes ovinak be kell venni és punk-tum. keresd fel a jegyzőtöket és ő segíteni fog. legyél határozott!
2008. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nálunk nem merik megtenni,amint betöltötte a 3. a köv.hónaptól beveszik.Kivéve ha szünet van,de nyáron is van végig ügyeletes ovoda.Én bemennék az önkormányzathoz,hogy ezt hogyan gondolják,mert erre is van rendelet.Szerintem nem tehetik,járj utánna.
2008. aug. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se hagyd annyiban! Kötelesek bevenni a gyerkőcöt! Nálunk van olyan is aki még nem töltötte be a 3évet, hozzá anyuci sem dolgozik csak igy könnyebb neki! Hát akkor nehogy már ne vegyék be ha neked vissza kell menned dolgozni!De ugy tudom amugy gyes lejárta után még jár valamilyen szabadság is!
2008. okt. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!