Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányom attól fél...

4 éves kislányom attól fél minden este, hogy kigyullad a lakás. Hogy segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Hetek óta csinálja, hogy lefekvés, villanyoltás után még nagyon sokáig odahív, különböző indokokkal - vizet kér, fáj a hasa, meséljek még, pisilni kell, stb... A lényeg, hogy menjek oda hozzá.

Persze egyből tudtam, hogy ezek csak kifogások, de ma este végre elárulta, hogy mitől fél: attól, hogy kigyullad a lakásunk (10 emeletes panelben lakunk), és ezért nem mer egyedül maradni a szobában. Kérdeztem, hogy miért tart ettől, de azt mondta, hogy nem tudja, csak ahogy becsukja a szemét, az égő házat látja.


Gondolkoztam, láthatott-e valahol ilyet tévében, mesekönyvben mostanában, de nem. (Csak a felügyeletem alatt, nagyon ritkán néz tévét, oviban sem tévéznek/videóznak). Persze így is lehet, hogy valami elkerülte a figyelmemet.

Eszembe jutott az is, hogy amikor ő két éves volt, a velünk szemben lévő házban kiégett egy konyha, több tűzoltó is jött, látta a füstöt. Ez maradhatott meg benne? És előjön így 2 évvel később?


Szerintetek mitől lehet, és hogy tudnék rajta segíteni? Nagyon sajnálom őt, mert látszik rajta, hogy tényleg fél, és az elalvás van hogy 2 óráig tart, míg korábban max. 5 perc volt... Akkor alszik el, ha még ott vagyok mellette, de erre nem nagyon szeretném visszaszoktatni (amúgy is nagyon anyás, sok mindent nem hajlandó nélkülem megcsinálni).


Köszi a válaszokat!


29/N


2014. máj. 28. 00:33
 1/3 Grim13 ***** válasza:
lehet hogy segítene ha megismerkedne magával a tűzzel, hogy az csak úgy nem történik meg hogy kigyullad a ház, esetleg vegyetek egy poroltót és mondjátok el hogy nem kel féljen mert ha ki is gyulladna lazán megoldható a dolog, az egy összetett dolog hogy mi marad meg és mi nem de nem hiszem hogy emiatt fél tőle, esetleg kérdezted miért hiszi ezt? a szoktatós dolgok meg olyanok hogy túl kell rajtuk esni, gondolom egy pár ilyenen te is túl vagy, nem könnyű de ha indokolatlan a dolog nem szabad "majmot csinálni a saját gyerekünkből" anno egy pszichológia tanárom mondta ezt
2014. máj. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, meg maradhatott az emlékezetében. Az en gyerekem most 10 eves, o emlékszik ra, hogy milyen volt ket évesen a kórházban.

Mondd neki, hogy leginkabb odafigyelés hiánya vezet a tűzhöz, ti pedig mindig ellenőriztek, hogy rendben van e minden. Készíthettek menekülési tervet, az is adhat neki biztonságérzetet, ha tudja mit kell tenni vészhelyzet eseten.

2014. máj. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ivilicious ***** válasza:
34%
Lehet megmaradt benne, nekem a másik tippem, hogy esetleg előző életében találkozott a tűzzel..esetleg abban halt meg..lehet abszurd, de ki tudja:)
2014. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!