Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Széklet probléma 3 éves...

Széklet probléma 3 éves gyereknél? Mit lehet csinálni? Ez valaminek a tünete?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves. Normálisan érkezik, iszik megfelelő mennyiségű folyadékot is. Ennek ellenére mostanában nehezen kakil. De nagyon. Ma konkrétan elég csúnyán vérzett is neki. Adjak esetleg Laevolacot? Vagy valami más lehet a baj? Baba korában volt hasonló probléma, akkor a doki csak lidocainos kenőcsöt adott, hogy ne fájjon neki. De most pár napja sír is, ha kakil. Mi lehet a baj?
2014. máj. 28. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Én megkérdezném az orvost vagy a védőnőt.

Mondjuk én rostban gazdag ételeket adok neki, mert a rostok elő segíti a jó bélműködést.

2014. máj. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én 3,5 éves kisfiammal is szenvedtünk elég sokáig, aztán javasolták a laevolacot, három hete adtam kb először neki, 4 napon keresztül minden reggel, és akkor mindig kakilt rendesen, nem is fájt neki, de aztán abbahagytam, mert nem akarom, hogy "rászokjon". De megint két napja nem kakilt, ma meg sír, és nem hajlandó nyomni. Így délben adtam neki laevolacot, remélem segít minél hamarabb.
2014. jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
elengedés...mindig az anyánál van a gond, nem lehet hogy most lett ovis vagy lesz és nem akarod elengedni? ha nem is tudatosan, de ez hat rá. fejben kell helyre tenni. nálunk ugyan ez volt, csak az enyém nem pisilt sehol, és nálunk én nem akartam elengedni magam mellől. term.gyógy.reikis vok, értek hozzá, ha érdekel bővebben írj privátot
2014. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves utolsó, de nagy valószínűséggel nem lelki oka van. Legalábbis semmi ilyesmi nincs, bölcsis, szeptemberig még oda is fog járni. Tegnap kapott egy adag Laevolacot, most jobb egy kicsit, könnyebben megy neki.
2014. jún. 1. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:

2 és fél éves a fiam. Én nem mertem neki venni semmilyen hashajtót. Sokat olvastam róla, h nem szabad se túl parázni, se túl dicsérni, ha nem kakil vagy ha végre kakil. Közömbösen kell kezelni mindkét reakcióját, h azt lássa, h ez természetes dolog. Ezért magamon változtattam, volt, h 3 napig nem kakilt, toporzékolt, hisztizett, mindent elkövetett annak érdekében, h vissza tartsa. Nem figyeltem rá, nem reagáltam, csak akkor, ha szólt hozzám, ekkor csak annyit mondtam, h nincs semmi baj, nyugodtan kakiljon. Erre persze, dacosan rávágta, h nem. Na ez tartott 2 hétig, h csak 2-3 naponta kakilt. Most már ott tartunk, h simán kakil, nem feszült ez miatt, nem ideges, nem toporzékol, semmi. Egyenlőre még pelusos, de szépen haladunk a leszoktatásról, itt a nyár előttünk, bízok abban, h elhagyjuk a pelust.

Szóval nekem az segített, h magamon változtattam. Mert eddig én is mindig paráztam ettől, ideges voltam mikor vissza tartotta és ő ezt érezte. De már így jobb, h én is megtanultam ezt. :)

2014. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ő nem tartja vissza, minden nap kakil, csak nagyon kemény, nagyon nehezen sikerül. Már vérzett többször a kis feneke is. A kakilás sírással megy csak, szegény úgy üvöltött, mint akit nyúznak. Most a hashajtótól jobb, nyüszög, hogy fáj, de már nem sír. Megyünk csütörtökön dokihoz, majd beszélek vele.
2014. jún. 2. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!