Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fitymaszűkületet mikor érdemes...

Fitymaszűkületet mikor érdemes megműttetni? Mikor nem okoz nekik lelki sérülést?

Figyelt kérdés
A védőnőm azt mondta, h a mostani orvos tudomány szerint lehet várni vele 5 éves korig, de a védőnő véleménye az, h azért ebben a korban már elég okosak és sokkal jobban elő jön a szégyenérzet. Nekem 2 és fél éves a fiam, de én félek ezt most megcsináltatni neki, mert akkor felmerül bennem a kérdés, h mi van, ha 5 éves korára ez helyre jön? Ti, h vagytok ezzel? Véleményeket, tapasztalatokat várok.

2014. máj. 29. 08:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

Én kb. 21 éves koromban műttettem meg. A lelki sérülés legapróbb jelét sem okozta, sőt az életminőség javulásának tudata csak pozitívan hatott. De kiemelem, ez felnőtt kor volt, ezért nem volt lelki sérülés.

Hát bevallom, nekem sem tetszett volna ha néhány éves korban akaratom ellenére elvisznek ilyen műtétre. Elvártam hogy szabad akaratomból, elhatározásomból tehessem meg. Így felnőtt korban nagyon jól meg lehetett egyezni az orvossal mindenben.

A magánvéleményem az, hogy hiába csak pár éves egy gyerek, bizarrnak találom azt hogy akarata ellenére mások döntsenek ilyen kérdéséről. Sokan azt hiszik hogy a néhány éves gyerek vagy a csecsemő, esetleg a méhben lévő magzat az nem is ember. Attól hogy kiszolgáltatottak, épp úgy emberek.

2014. máj. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 3.5 éves a fiam. Most fogom elvinni sebészhez. Sokat vacilláltam rajta, de nem merem halogatni, mert később szerintem nehezebb lesz. Mivel a letapadás több, mint egy éve semmit sem javult ezért dóntóttem úgy, hogy elviszem.

Elmondtam neki, hogy mit fognak csinálni, azt is hogy fájni fog stb. Majd meglátjuk milyen lesz.

2014. máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első, valahogy én is így gondolom és ezért félek tőle, h ilyen kicsinek esetleg lelki sérülést okozhat és a későbbiekben ez ráhat a nemi életére is. Nem szeretném, de viszont félek is az ezzel járó veszélyektől is.

Második válaszoló: Nekem a védőnő azt mondta, h most nyáron csináltassam meg, de ő még olyan sok mindent nem ért, a beszéd fejlődése is le van maradva, elmagyarázni neki a dolgokat nehéz, nem érti meg. És ezért tartok tőle, h most csináltassam meg, mert nem tudnám neki elmagyarázni.

2014. máj. 29. 08:55
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

1 hónapos korábanb műtötték a kisfiamat- semmi gondja nincs, nem emlékszik rá (már ovis).

A műtét napján is, ahogy felébredt altatásból az első és második napon akkor sírt fel, amikor pisilt (a pelenkában ugye visszafolyik és csíphette neki)- de utána a 2. naptól mintha semmi nem történt volna.


A kórteremben volt velünk egy időben 3-4-5-6 éves kicsi is- hát nagyon nehezen viselték, sokat sírtak, ők haza sem mehettek a műtét napján (mi igen).


Ez alapján most sem döntenék másként.

2014. máj. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
1 évesen voltam vele urológusnál, akkor azt mondta az orvos (Heim Pálban voltunk), h amíg nem szobatiszta addig meg se csinálják a műtétet, mert nagy a fertőzés veszély. Azt mondta, h ha szobatiszta lesz akkor menjek vissza, ha szeretném megműttetni, de most meg már félek, h 2 és fél évesen, h magyarázom el neki a dolgokat, mikor még nem is úgy érti. Csak annyit, h fáj a kukaca... el se tudom képzelni, h ő a kórházban nyugodtan feküdjön , ennyire ismerem a fiamat. :/ Teljesen kétségbe vagyok esve, h mit tegyek :(
2014. máj. 29. 09:50
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Érthető és ismerős!

Az én fiam is 2,5 éves múlt és bár dokinak még nem mutattam (nagyon nem is érdekli az ilyen dolgok),de fitymaszűkülete van. Azon kívül,hogy nem tudom a bőrt hátra húzni (letapadva nincs),semmi gond nincs.Nagyon szép sugárban pisil és most kezdjük a szobatisztaságot.


Én is szeretnék várni vele,így ha a dokinak megmutatom,ki is kötöm,hogyha nincs baj,hozzá sem nyúlhatnak!

2014. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nálunk sincs gond, és szépen sugárban pisil ő is, ezt figyelem nála. De bennem van a félsz, h mi lesz, ha mégis baj történik.... :(
2014. máj. 29. 12:10
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

én 4,5 évesen vittem szakemberhez, aki mondta, hogy 5-6 éves korig hozzá sem kell nyúlni, nem szabad húzgálni a bőrt, mert csak többet ártunk vele. mi kaptunk egy krémet, amivel 3 hónapig kell kenegetni esténként a kukit, utána 3 hónap szünet és akkor megnézi újra. majd kiderül, hogy a kenőcs segített-e (pici hegeket látott rajta), ha nem segített, akkor műtét.

sajnálom, hogy annak idején elhittük a gyerekorvos tanácsát és 3 éves korától esténként hátrahúztuk a bőrt. :( szóval várj, nem kell műteni, mert 5 éves koráig még helyre jöhet neki!

2014. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
És ne is húzogassam neki?
2014. máj. 29. 18:40
 10/18 anonim ***** válasza:
Legkésőbb 11 éves koráig. A lényeg, hogy serdülőkorban már ne zavarja a fityma vagy annak szűkülete !
2014. máj. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!