Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fitymaszűkületet mikor érdemes...

Fitymaszűkületet mikor érdemes megműttetni? Mikor nem okoz nekik lelki sérülést?

Figyelt kérdés
A védőnőm azt mondta, h a mostani orvos tudomány szerint lehet várni vele 5 éves korig, de a védőnő véleménye az, h azért ebben a korban már elég okosak és sokkal jobban elő jön a szégyenérzet. Nekem 2 és fél éves a fiam, de én félek ezt most megcsináltatni neki, mert akkor felmerül bennem a kérdés, h mi van, ha 5 éves korára ez helyre jön? Ti, h vagytok ezzel? Véleményeket, tapasztalatokat várok.

2014. máj. 29. 08:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%
Csak megerősíteni tudom, hogy nem szabad piszkálni a fütyköst, legalább 4-5 éves korig! Kedves kérdező, jól értetted a beíró szavait: valóban, húzogatni sem szabad, mert utóbbi egy tévhit! Nem olvastam el a beírásokat ,csak átfutottam, de látom, sokat megemlítik a kulcs infókat. Nem tudom, h 6 éves korban esetleg késő-e, de 4 éves korig semmiképp ne foglakozz evvel. Tényleg lehet kárt okozni ha piszkálod neki, és tényleg sok kisfiúnál magától mozogni kezd a korábban letapadt fityma, 2-5 éves koruktól. Csak keveseknél tapad még 4-5 évesen, na ekkor tanácsos dokihoz vinni, előbb semmiképp és csak , ha még ekkor is tapad neki! Viszont ekkor ha tapad, mindenképp javasolt, máskülönben kamasz korában és felnőttként a nemi életével gondjai lesznek.
2014. máj. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor várok vele türelmesen. Csak olyan rossz, h valaki ezt mondja, valaki azt. És mindenki érvvel valamivel.
2014. jún. 1. 06:51
 13/18 anonim ***** válasza:
31%

Nekem kisgyerekkent csonkoltak le az egesz fitymamat. Lehetett volna plasztikat, vagy bemetszest is ejteni, lehetett volna reszleges korulmeteles is, ami a normalis peniszhez kepest elso latasra sokszor nem is veheto eszre.

De nem, a HEIM PAL KORHAZ hentese, a sebesz foorvos levagta.

Az altalanosban csufoltak erte, a kozepiskolaban mar figyeltem, hogy ne lassa senki.

Manapsag meg sok egyeb problemat okoz. Kiszaradt, ronda, rossz tapintasu makk, bantmaradt varratmaradvany utani lyukak, cikkcakkos vagas (kisgyerekkorben csinalt mutet nagy korban mar mas, akkor mar nagy lesz a heg es latszik, hogy milyen a vagas, ami ritkan szokott jo lenni).

Keress olyan orvost, aki megoldja anelkul, hogy az egesz fitymat lecsonkolja.

Nem a mutet a gond, hanem az, hogy pl nekem most tobb, mint 20 evvel a mutet utan mekkora problemakat okoz. Es nem csak nekem.

Sok embernek okoz gondot, itt a net, lehet olvasni errol eleg sokat.... :(

2014. jún. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, megértelek. De az azért csak 20 éve volt, azóta rengeteget változott az orvos tudomány is. Reménykedem, h azért így 2014-ben már nem ilyen szadisták az orvosok. De több anyuka véleményét is ki kérem, h ki hol csináltatta stb. Nagyon fontos gyermekem egészsége, ezért is félek tőle ennyire.
2014. jún. 2. 10:07
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

Hidd el, 4-5 éves korig nem kell sem hátra húzni, sem bántani. Vagy magától rendeződik a letapadás, vagy 5 évesen szakemberhez viszed és még nem lesz késő.


Korábbi válaszoló voltam.

2014. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
41%

Nem akarlak megijeszteni kerdezo, de vannak dolgok, amik nem valtoznak. Es tudod, hogy mi a felhaborito?

Az, hogy az o allaspontjuk szerint nalam MINDEN OKE.

Ez a durva.

Nem sokat valtoztak a szemelyek es a modszerek se. Utananeztem, tudom, mirol beszelek.

Ne csinaltass teljes korulmetelest, mert abbol baj lehet. Kizart, hogy ilyenre szukseg legyen. Civilizalt orvos kell, aki meg tudja oldani normalisan, a leheto legtobb elobor meghagyasaval.

2014. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 MiPro válasza:
43%
Utolsó jól mondja, hallgass rá sztem
2014. jún. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Mi 6-dikos korában csináltattuk meg.

Két és fél évesen (szinte) tilos.

A fityma tornáztatás segített az öccsének (9), Ő csinálta magának kb. fél évig.

Hagyd most még őt !!!

Olvass utána sokat és ne csak 1 orvos véleménye alapján döntsetek !!

2014. aug. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!