Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy ötéves gyerekt...

Szerintetek egy ötéves gyerektől le lehet lépni pár napra, vagy ő is éjjel és nappalos, mint a csecsemők?

Figyelt kérdés

A barátnőm kislánya ennyi idős, már közel 11 éve vagyunk barátnők, nekem még nincs gyerekem, de majd szeretnék.

A barátnőm egy elég haszontalan emberrel neveli együtt a kislányát, eléggé kivan sokszor.

A kislány nagyon kötődik hozzá, ezzel még nincs is gond, viszont a mértékkel véleményem szerint igen.

Az történt ugyanis, hogy nemrég felajánlottam neki, hogy kicsit szakadjon ki a taposómalomból, menjünk el pár napra ketten, ilyen csajos bulizós hétvégére, vagy eljöhet hozzám is, mint régen.

Nagyon rosszul esett, hogy szinte leordított, hogy mit képzelek én, hogy ő aztán nem hagyja a gyerekét egy percre sem egyedül, és micsoda ötlet ez egyáltalán, a gyereknek minden percben szüksége van rá, és nem fogja magárahagyni.

Azért kérdezem, mert nem biztos hogy jól látom, de szerintetek ez a normális?

A gyereknek amúgy a nagyszüleihez se lehet elmenni, ők se törekszenek rá, és a barátnőm sem gondolja, hogy odavinné, szóval nem tudom mit gondoljak.

Sajnos egyre megkeseredettebb, és bármi probléma van, rögtön a fejéhez vágja mindenkinek, hogy "tudod, nekem családom van" - ezért nézzen el neki mindenki mindent.

Valami biztos nem okés, de senkinek nem beszél róla, a testvérével is tanakodtunk már ezen, hogy mi van.

Segíteni szeretnék, szerintem jót tenne neki, ha kicsit lazítana (és talán a kislánynak is jót tenne) de olyan szinten betámadott a kedvességemért cserébe, hogy meglepődtem, nem értem, mi ebben a rossz.

Szóval, egy öt éves gyereket tényleg nem lehet pár napra "passzolni"?


2014. máj. 29. 20:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Lehetni lehet de ha ő nem akarja akkor értsd meg. Nem mindenki igényli azt amit leírsz. Nem tudhatod milyen tipusú a gyereke lehet hogy tényleg nem birja az anyja nélkül. Az én lányom imád nagyinál aludni , Ő szereti hogy máshol is van. De lehet az a kislány nem.
2014. máj. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Itt talán nem is arról van szó hogy nem lehet, hanem hogy nincs kire.

Én az 5 éves fiamat nyugodtan itthon hagynám az apjával, mert tudom hogy nem lenne gond.

De mivel te írod hogy haszontalan a gyerek apja, így valahol nem csodálom a barátnődet. Valószínűleg meg van rá az esély hogy szarik a gyerekre. Úgy én se hagynám ott.

A nagyszülők meg ha nem törik magukat, akkor nem biztos hogy rájuk is lehet erőltetni.

Ezt viszont a saját apámról tudom. Egyszer kértem meg hogy vigye el az unokáját 1-2 órára míg megcsinálom a nagytakarítást, és közölte hogy magamnak vállaltam a gyereket, oldjam meg majd ha ő akarja elviszi, de azért nem fogja mert azt kérem. Min ezt úgy hogy előtte egy héttel vett a kocsijába gyerek ülést hogy ha elakarja vinni a fiamat akkor az mindig ott van a csomagtartóban.

2014. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdésem, hogy minden gyerek igényli, vagy hogy nekem mit kellene megérteni, hanem arra voltam kíváncsi, hogy vajon átlagban hogy megy ez, meglátásom szerint nem biztos, hogy az a helyes, ha ilyen szinten köti magához a gyerekét, de persze, mások lehetnek az igénywk.
2014. máj. 29. 20:54
 4/23 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:


Érdekes szemszögből ábrázolod, köszönöm, ez tényleg fontos. Tudod, most hogy olvasom a válaszodat, eszembe jutott egy jelenet, amikor náluk voltam, és a barátnőmmel lementünk a közeli pizzériába, a kislány az apjával maradt otthon, hát olyan tombolásba kezdett, hogy hihetetlen, szinte úgy szöktünk ki előle.

Sajnálom, amit apádról írtál, ez nem volt tőle szép.

2014. máj. 29. 20:58
 5/23 anonim ***** válasza:
48%
Családban lévő 5 évesek 2 hetet nyaralnak nagyszülőknél egy szó nélkül. És már tavaly is így volt. Én fiam még kicsi, ezért nem hagynám másra éjszaka (szopik), bár lehet, hogy neki könnyebben menne, mint nekem. :) Szóval itt a barátnődön múlik a dolog, ez az ő kötődése és félelme.
2014. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben édes mindegy, hogy általában lehet-e egy gyereket másra hagyni pár napra vagy sem (természetesen lehet, ha van megfelelő személy, akiben abszolút megbízik az ember, és jó szívvel rá tudja bízni), de ez itt nem egy általános családi helyzet ahogy írtad. Ha a pasi (nem tudom, hogy ő-e az apuka) link, akkor bizony én sem mennék el barátnőzni, welnessezni, vagy bármi mást csinálni, csak abban az esetben, ha olyan illetőre tudnám hagyni, akiről tudom, hogy nála jó helyen van, biztonságban van, stb. Ha nincs ilyen, akkor hiába is szeretne elmenni.

Gondolom ő is kivan, fáradt, szeretne is kikapcsolódni, de így valószínűleg nem tudna kikapcsolni és felhtlenül élvezni a szórakozást.

Ez a helyzet itt egyáltalán nem arról szól, hogy magához akarja kötni a gyereket.

2014. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Én is ezt akartam írni. Teljesen mindegy, hogy más gyerekét lehet e másra bízni, az adott gyereket nem. Nem a barátnőd köti magát a gyerekhez, hanem egyszerűen nincs kire bíznia. Majd megértenéd, ha hasonló helyzetben lennél. Sajnos én se nagyon tudnék így elmenni napokra. Külföldön lakok, nincs itt a család, csak én és a férjem vagyunk, nekünk kell vigyázni a gyerekre állandóan, ha nincs oviban. Elég nehéz elmenni vele bárhova is, azért kezdi kinőni. Mondjuk én rá tudnám hagyni férjemre pár napra a gyereket, ez nálunk nem probléma.De átérzem barátnőd helyzetét. Nem könnyű ám szórakozni, ha meg vagy kötve.
2014. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Egy egészsèges családban igen az a természetes, ha az ember el tud menni 1-2 napra egy 5 éves gyerek mellől.De mindenkinèl màs az èlethelyzet.Vannak ragaszkodóbb gyerekek és vannak olyanok akik simán elmennek a nagyihoz akár egy hétre is ha elviszik.Ha a barátnőd így vélekedett az elhívásra, jobb is ga nem mentek mert kiidegelne nem bírna lazìtani 2 percenként hívná a családot.Esetleg egy egész napos állatkertes sétára vagy egy strandolàsra hívd gyerekestől.Lehet hogy már az is kizökkentené a hétköznapokból.Apuka nélkül gondoltam!
2014. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo, ne legyen igazam, de lehet, hogy nem akar menni es csak takarozik a gyerekkel. Lehet, hogy nincs penze es ciki megmondani vagy egy szabad hetvegen inkabb csak az agyban fekudne (amit meg tudok erteni) mert o mar nem az az ember mint 5 evvel ezelott volt es nincs igenye csajozos hetvegere. Nem bantani akarok ezzel, de magambol kiindulva en egy hetvegi partizas helyett inkabb aludnek csak, pedig a gyerekeim szuletese elott sose hagytam volni ki egy bulit sem.

Pedig llyan jofej dolog toled, hogy igy foglalkozol vele. Es ha te ajanlanad fel, hogy elvallalod a gyereket 1 szombaton, o meg huzzon el kozmetikushoz vagy uszni vagy ami meki kikapcsolodas. Kerdezd meg szeretne-e ezt!

Mert a kerdesedre a valasz, hogy egy ekkora gyereket mar egyedul lehet hagyni, meg orulne is neki.

2014. máj. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%

A barátnőd pszichésen beteg és kisajátítja a saját gyerekét, mivel a kapcsolata egy rakat sz*r, így nyilván a gyerek az egyetlen, akivel érzelmi kötődést ki tud alakítani, ezért lesz agresszív, ha szóba kerül, hogy a gyerek nélkül kellene valahova mennie. Ez az a típus, aki attól fél, ha másnál lesz a gyerek, ne adj isten mással érzelmi kapcsolata lesz a gyereknek ő háttérbe szorul és elveszti a kizárólagos hatalmát a gyerek felett.

Szóval először a haszontalan embertől kellene megválnia vagy a kapcsolatukat rendbe tennie, utána jöhet a többi dolog

2014. máj. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!