Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy ötéves gyerekt...

Szerintetek egy ötéves gyerektől le lehet lépni pár napra, vagy ő is éjjel és nappalos, mint a csecsemők?

Figyelt kérdés

A barátnőm kislánya ennyi idős, már közel 11 éve vagyunk barátnők, nekem még nincs gyerekem, de majd szeretnék.

A barátnőm egy elég haszontalan emberrel neveli együtt a kislányát, eléggé kivan sokszor.

A kislány nagyon kötődik hozzá, ezzel még nincs is gond, viszont a mértékkel véleményem szerint igen.

Az történt ugyanis, hogy nemrég felajánlottam neki, hogy kicsit szakadjon ki a taposómalomból, menjünk el pár napra ketten, ilyen csajos bulizós hétvégére, vagy eljöhet hozzám is, mint régen.

Nagyon rosszul esett, hogy szinte leordított, hogy mit képzelek én, hogy ő aztán nem hagyja a gyerekét egy percre sem egyedül, és micsoda ötlet ez egyáltalán, a gyereknek minden percben szüksége van rá, és nem fogja magárahagyni.

Azért kérdezem, mert nem biztos hogy jól látom, de szerintetek ez a normális?

A gyereknek amúgy a nagyszüleihez se lehet elmenni, ők se törekszenek rá, és a barátnőm sem gondolja, hogy odavinné, szóval nem tudom mit gondoljak.

Sajnos egyre megkeseredettebb, és bármi probléma van, rögtön a fejéhez vágja mindenkinek, hogy "tudod, nekem családom van" - ezért nézzen el neki mindenki mindent.

Valami biztos nem okés, de senkinek nem beszél róla, a testvérével is tanakodtunk már ezen, hogy mi van.

Segíteni szeretnék, szerintem jót tenne neki, ha kicsit lazítana (és talán a kislánynak is jót tenne) de olyan szinten betámadott a kedvességemért cserébe, hogy meglepődtem, nem értem, mi ebben a rossz.

Szóval, egy öt éves gyereket tényleg nem lehet pár napra "passzolni"?


2014. máj. 29. 20:44
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
52%
Le van pontozva aki nincs a gyereke fenekében 24 órában..szánalom,hogyne lenne kire?? fogadjon fel bébiszittert ha ennyire nem akarja senkire,ott a testvére is,csak kifogást keres
2014. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ha elmennék vagy megyek valahová, akkor a páromra vagy az anyukámra tudom bízni a gyerekeim. Róluk tudom hogy megbízhatók, és szeretetteljesen vigyáznak a kicsikre. A gyerekek is szívesen vannak velük. Tudnak velük bánni, meg tudják vígasztalni és nyugtatni őket. Másra viszont nem hagynám őket, mert még kicsik, a nagyobb öt éves. Ha a párom és az anyukám nem lenne ilyen megbízható, akkor én sem hagynám otthon a gyerekem, főleg nem a saját szórakozásom kedvéért.

Szóval szerintem egyszerűen nincs senki akire nyugodtan rábízhatná a gyereket a barátnőd.

2014. máj. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kérdezz rá a barátnődnél hogy mi a gond? Nem akar vagy nem tud menni? Ha nem tud mert nincs kire bizza a gyereket ajánld fel neki hogy menjetek hétköznap. Ha dolgozik vegyen ki egy nap szabit. Gondolom jár a gyerek oviba? Elmentek mondjuk egy wellnesre reggeltől délutánig. Pihen ő is a kislányt nem kell biznia senkire.
2014. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!