Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet kibírni 2 gyerekkel...

Hogy lehet kibírni 2 gyerekkel hogy 1 hónapig nem mehetünk sehova? (bárányhimlő)

Figyelt kérdés

Most a nagy kezdte, a kicsi valószínű 2 hét múlva még 2 hétig. Meg fogunk kattani bezárva azt hiszem.

Mit csinálhatunk itthon egy hónapig? A nagy 5, a kicsi másfél éves.


2014. jún. 2. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ki mondta, hogy nem mehetsz sehova? 3 napig nem engedheted ki az udvarra, utána kimehet teljesen nyugodtan, csak gyerekek közelébe ne menjen. Egy hét után kiviheted az utcára is nyugodtan.
2014. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
átérzem a helyzeted,nem volt könnyű,a lányom 5,5 éves volt,a kicsi 20 hónapos.Felüdülés volt amikor 2 naponta hazajött a párom melóból.Akkor letudtam menni fél órára a boltba.
2014. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) A doki mondat hogy sehova, szobafogság van. De baj lehet ha lemegyünk kicsit sétálni és elkerülünk mindenkit?
2014. jún. 2. 20:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Legalább az első héten maradjatok szigorúan a házban. Ez azért fontos, mert a himlőnek állandó hőmérséklet kell, hogy ki tudjon rendesen jönni. Amíg nem jött ki rendesen, ne vidd ki őket!
2014. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted,március hónapot bent a lakásban töltöttük,elsőbb a nagy 4 éves kezdte utánna a 14 hós kicsi...gondolhatod,a végén már a hajam téptem!
2014. jún. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

mi minden nap mentünk sétálni, szerencsére nálunk nagyon enyhe lefolyású volt, ráadásul az egész környék bárányhimlős volt :)

déltől 2-3-ig sétálunk, amikor a többi gyerek aludt, mások ebédeltek...

van nálunk egy kicsi túraútvonal, ott sétáltunk, senkivel nem találkoztunk... hétvégén meg a családhoz mentünk látogatóba.

boltba úgy mentem, hogy a gyerkőc kint megvárt, nehogy összefogdosson valamit, a boltos csaj addig beszélgetett vele. aztán ő bement, én ki, leszámlázta, majd kihozta a szatyrot és odaadtam a pénzt.

muszáj volt vásárolnom, mert nem volt segítségem, férjem is pont akkor nem volt itthon...

viszont arra figyelj, hogy gyerekekkel, idősekkel, terhesekkel ne találkozzatok. vagy ha jön szembe valaki, menjetek át inkább az út túloldalára

2014. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A bárányhimlő lázzal is jár sokszor, s tényleg kell a 2 hét bent!

Nálunk a tesóm 2 nap után kijöttek a pöttyök!

Azért mondta a doki hogy ne menjetek ki, mert a bárányhimlő fertőz, s vezélyes is, ha egy felnőtt kapja el, aki még nem volt bárányhimlős, súlyos szövődményei lehetnek felnőtten, impotencia...

Most karanténban vagytok!

2014. jún. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt olyan baromságnak tartom ezt a bezárva levést. Egyenletes hőmérséklet van a lakásban? Miért? Ha már kinyitja az ember az ablakot, hogy szellőztessen, akkor már nincs egyenletes hőmérséklet. Én mindkét gyerekemmel szerintem egy napot sem töltöttem bezárva, a saját udvarunkra szerintem ugyanúgy himlősen is kivittem őket, aztán mégis túlélték. Még csak nem is érezték különösebben rosszul magukat bárányhimlősen.
2014. jún. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, csak nincs kertünk, panelban lakunk :(
2014. jún. 7. 15:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem panelban is nagyjából az a helyzet. Én ugyanúgy levinném őket játszótérre, vagy elkülöníteném valahogy őket a többi gyerektől, és megmagyaráznám a nagyobbnak, miért nem lehet közel menni most máshoz. Talán az a lényeg ebben, hogy bárányhimlősen ne menjenek mások közelébe, mert a gyerekek immunrendszere sem a legerősebb most, meg hogy másokat ne fertőzzenek. Főleg a kismamák közelébe ne menjenek, mert azokra nagyon veszélyes. De ha meg tudjátok oldani, hogy olyan helyet keresni, ahol nincsenek sokan, vagy elkülönülve tudnának játszani a többiektől, akkor szerintem nyugodtan le lehet őket vinni. Én biztos nem ülnék lakásban egy hónapig velük, mert bekattannék. Semmi bajuk sem lesz, ha kiviszed őket, és szépen elkülönülve a többi gyerektől játszanak.
2014. jún. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!