Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, aki úgy...

Van itt olyan anyuka, aki úgy gondolja, hogy 2-3 év körüli gyereke hisztisebb, akaratosabb mint az átlag? Hogy kezelitek, viselitek nap, mint nap?

Figyelt kérdés
Mit jelent hogy hisztisebb? Milyen gyakran és mikért hisztizik?

2014. jún. 2. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

Két és féléves, de jelenleg ott tartok, hogy megbolondulok! Ha valami nem úgy van, ahogy akarja, sikít, csapkod, dobálódzik.

Nem ül a fenekén sokáig, állandóan csinál valamit, természetesen csupa olyan dolgot, amit nem szabad.

Tegnap pl. elvittük fürdőbe, mert az szereti! Egy órát kb. elvolt a pancsolással, de utána ő tusolni akart. Egy darabig hagytam, de aztán láttam,hogy nyilván nem nézek ránk szépen,hogy folyatjuk 20 perce a vizet, meg hát a méregdrága belépőt sem azért vettük meg, hogy ott álljunk hárman a tus alatt. Na amikor ki akartuk venni olyan hisztit levágott,hogy mindenki bennünket nézett. Végül haza is kellett jönni, mert már nem bírta az apja se, pedig ő türelmesebb.

Nem tudom mit csinálhatnék. Mi nem kapatjuk el, nincs neki minden megengedve. A nagyszülők viszont nagyon engedékenyek. Jelenleg kifogytam az ötletekből. Csak már annyira feszült vagyok, hogy a férjemmel is úgy viselkedem hazajön. Mondtam is neki,hogy nehogy már rá menjen a hisztire a házasságunk. De tanácstalan vagyok, hogy mit tehetnénk.

A környezetünkben élő barátok hasonlókorú gyerekei ennyire nem kezelhetetlenek!

2014. jún. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt vagyok én is :) 3 éves a lányom,de nagyon akaratos,makacs,igazi vezér egyéniség :) mondjuk már határozottan jobb,tavaly ősszel volt a legkezelhetetlenebb,gyakorlatilag sehova nem lehetett elvinni,mert mindenhol cirkuszolt.
2014. jún. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

detto:-) szinte napra pontosan a 2. szulinapjan, egy honapja, "megbolondult"... tudom, hogy az en idegallapotom nagyban kihatassal van az O viselkedesere ezert probalok mindig nagyin higgadt maradni, de neha azt erzem.valami tudatmodosito szerre van szuksegem, hogy ne veszitsem el a fejem:-):-) nalunk a jatszoteri lemenetel, feljovetel a legdurvabb

.. tegnap delutan fel 4kor nekiindultunk, seta a peksegbe, postara, markolokat nezni, kb 3,5 km, masfel ora seta es fbogaraszas utan meg le akart menni a jatszora hazafele, fel 8-ig jatszottunk (kozben a 9honapos Hugi a hatamon csatos hordozoban) es mikor 4 ora rohangaszas utan mertem megemliteni, hogy ideje lenne felmenni, kitort az 256.vilaghaboru, kezemben a kismotor, a homokozos zacsi, akkor mar elol a Hugi, hatamon a hatizsak, es kergettem az ordibalo gyerekem a jatszon... egy szerencsem, hogy a lakoparkon beluli zart jatszo, tehat ha lent is hagyom, el nem fog veszni:-):-) vegul nem hagytam.mert az egyik szomszed anyuka megkonyorult rajtam, es segitett felhozni. de kozben nyilvan kaptam a lesulyto pillantasokat... ja es a homokozoban a jatekok megosztasa sem az erossege a kisfiamnak, a felosztas az, hogy barki hoz le barmint az az Ove... egesz nap a "nem szabad", "add vissza", "adj helyette mast"," ne tepd le a karjat", "ne visits"... stb mondatok szaladnak ki a szamon 5 percenkent, iszonyu visitasok kozepette. en nem tudom, hogy hol rontom el, nem hiszem, hogy elkenyeztetem, bar az teny, hogy sokszor nem tudom eldonteni, hogy hiszti eppen vagy tenyleg megviseli az adott helyzet es talan tobbszor kompenzalok mint kene.

2014. jún. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül! :) De ez gondolom Titeket és engem sem vigasztal! Nagyon szeretem a kislányom, de néha nehéz vele, ha rájön a hiszti vagy olyan napja van, pedig én is türelmes és nyugodt vagyok, de ilyenkor néha erőt kell vennem magamon, hogy az maradjak, néha nem is sikerül. Pl. ha 1,5 órát kínlódok vele délután és mégse alszik, vagy a földön fekve hisztizik... Azt mondják, olvasom nem kell vele foglalkozni, ott kell hagyni, na de ő nem hagyja abba, inkább jön utánam és akkor a lábamnál ugrál, hisztizik tovább. Nem egyszerű, kitartás Nektek is, talán pár év múlva könnyebb lesz, abban bízom! :)
2014. jún. 3. 22:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Az en fiam is ilyen,mint az elottem szolok gyerekei. 3 eves,de kb szuletese ota szivat. Nagyon nem atlag es szerintem tulzas az a fajta akaratossag,makacssag,hiszti amit muvel. Tavaly lecuccoltunk Debrecenbol a Balcsira 2 gyerekkel,a fiammal 2 nap utsn nem birtunk,hazajottunk. Ha leert a laba a vizben azert hiszteriazott,ha nem ert le,akkor azert. Fenykepezni sem tudtunk,mert orjongott a gepert,ami digitalis es huzgalja szet az optikajat. Nem vagyunk engedekenyek,vannak szabalyok,amiket nem nagyon akar betartani.Epp ezert nevelesi tanacsadohoz fordultam,kb sirva hivtam oket,annyira kivoltam/vagyok. Most meg en is bent vagyok,a 3. alkalom utan jottem ki felidonel. Kaptam nagyon jo tanacsokat hiszti kezeles ugyeben. Meg pszichologus foglalkozik velunk. Idaig meg a jutalmazas-modszernel tartunk,nem tufom kesobb mik lesznek meg. Felmerik az intelligenciajat,bizonyos szitukban,tesztekben hogy viselkedik,reagal. Amennyire sikerult kiviteleznem a nevelesi tanacsokat,azota talan,talan egy picit jobb. De nagyon nehez,mert az idegeim kivannak,robbanok mar akkor is ha csak hozzamszol a gyerek,sokszor a jelenlete is lefaraszt..borzaszto erzes. De talan most elindultam egy uton hogy ne utaljam meg a sajat gyerekem,ha mar felismerte az ember hogy gaz van,nem szegyen segitseget kerni. Remelem tuleljuk.
2014. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!