Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autista gyerekek szülei,...

Autista gyerekek szülei, babakorban volt valamilyen furcsa jel?

Figyelt kérdés
Mennyire jellemző autista babákra, hogy sírósak, lihegnek, fejüket csóválják, megfeszítik magukat. Az én fiam 7 hónapos, nagyon sokat mérgelődik, egész nap elégedetlen, akármit csinálunk. Szemkontaktust tart, kukucs játékot szereti, csak ezeket a viselkedéseket nem tudom egyszerűen hova tenni.
2014. jún. 6. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek baba viselkedések amiket felsoroltál, majd leszokik róla.Amikor megszüketett jók voltak az értékei? Mindden rendben volt?Nem volt oxigèn hiànyos? Ha ezek rendben voltak akkor nem nagyon van okod aggodalomra.A gyerekek produkálnak rémisztő kètségbe ejtő dolgokat.Aztán szerencsère elhagyják.Az én gyerekem is olyan ijesztően kitekeredve aludt pl a karjait hanyadt fekve a hátánál kifordult vállal keresztbe tette.Hiába igazítottam meg, fordult egyet és újra úgy volt.Már kinőtte.És voltak más dolgok is.Most 2 éves, teljesen rendben van.
2014. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jó értékekkel született, 9/10. Nem mondták, hogy oxigénhiányos lett volna.


Az én babám szinte születésétől nagyon nyűgös típus. Nem bír meglenni egyedül, kézben van csöndben. Továbbá az utóbbi hónapokban elkezdte ezeket a furcsa szokásokat.

2014. jún. 6. 15:17
 3/9 anonim ***** válasza:

autizmusnak 15 hónapos kor után jönnek elő a jelei, de igazán csak 3 éves kor körül tudják kimondani. (mi 2 éves korában kaptuk meg a gyanút, de elég gyenge lábakon állt).

szemkontaktust tart... na az ilyenek miatt sem lehet, mert egy 7 hónaposra nem mondtható, hogy tartja a szemkontaktust, hisz még nem kommunikálásra használja :)

egyébként az ismerőseimnek az a tapasztalata, hogy csöndes, magában eljátszó babák voltak.

enyém pl. nem engedte, hogy felvegyük, egész nap a földön mászkált, ha meg is szeretgettem, fél perc után már tiltakozott és ment a dolgára :)

2014. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!Igy utolag belegondolva a legszembetünöbb az volt,hogy nem gagyogott semennyit,utálta,ha nem velem szemben volt a babakocsi,amikor sétáltunk,ilyenek.
2014. jún. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, igyekszem megnyugodni. Nálunk sem igazán szereti, ha.szemben van a babakocsi.
2014. jún. 7. 08:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik gyerkőcöm autista és pont nem ilyen volt babaként. Nem szeretett kézben lenni, tök jól elröhögcsélt egyedül, egyedül igényelte az elalvást is nagyon sokáig. Másfél-2 év között lett gyanus, hogy nagyon sokáig eljátszik a gyerekszobában egyedül, de mindenki azzal jött, hogy örüljek neki. Aztán 2 évesen már jöttek bizony az egyértelmű tünetek sajnos.

Másik gyerekem volt ilyen mint a tiéd, ő nemsokára sulis lesz, semmi baja, ha lenne szó arra, hogy valaki az autista ellentéte akkor ő az :)

2014. jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen!
2014. jún. 8. 08:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Túl pici a kisfiad ahhoz, hogy az autizmus jelei megmutatkozzanak nála. A fiam most 6 éves, 3 éves korában diagnosztizálták csak nála az Aspergert. 7 hónaposan még egyáltalán nem látszott rajta semmi, nyugodj meg, a fiad valószínűleg egészséges. Esetleg háziorvos, védőnő véleményét kérd ki.
2014. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jún. 11. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!