Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csípés vagy bárányhimlő?

Csípés vagy bárányhimlő?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányomon kb.3 napja 4-5 "pötty" jelent meg, azóta minden nap + 1-1. Kicsi viszket neki, kicsit piros a környéke. Eddig csípésre gyanakodtam, de mivel kiderült hogy az egyik ismerős gyerek bárányhimlős lett, ezért most felmerült bennem a gyanú, hogy esetleg az.

Olvastam hogy van enyhelefolyású bárányhimlő néhány pettyel.

Találkozott már valaki ilyennel?

Vigyem el orvoshoz, vagy a doki körbe fog röhögni? :)

Egyébként egy "normális" bárányhimlőnél hány napig jönnek a pöttyök? Vagy 1-2 nap alatt kijön az összes?


2014. jún. 12. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Bárányhimlőnél 1-2 nap alatt kijön a nagyja, és van legalább egy jellegzetes hólyagos is. Én ismertem olyat, akinek 5 pöttye volt összesen, és felnőttkorában aggódhatott, mert ilyen enyhe lefolyással még egyszer el lehet kapni. Szerintem vidd orvoshoz, nem fog körbe röhögni. Én a csípéseket is megnézettem, mikor sok volt, és nehezen múlt. Persze nem tudtam én sem, hogy mi az, aztán kiderült, h szúnyogcsípés, csak a fiam kevésbé tolerálja a szúnyog nyálát, mint más :-) Úgyhogy szerintem doki!
2014. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
A bárányhimlős kiütést nem lehet rovarcsípéssel összekeverni, a bárányhimlős "pötty" jellegzetessége, hogy vízhólyag képződik rajt, ami fokozatosan elszíneződik és leszárad, majd a heg leesik. Ha ilyenek a pöttyök, akkor lehet bárányhimlő. Akkor is ilyenek a pöttyök, ha csak kevés jön ki a gyereken. Ha nem, akkor valami más lesz.
2014. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Hát hólyag nincs a közepén egyiknek se. Nem örülnék neki ha ez lenne nála a bár.himlő, mert akkor már inkább jöjjön ki rendesen és legyünk rajta túl.

Na, majd figyelgetem, de remélem nem az.

2014. jún. 12. 14:04
 4/7 anonim ***** válasza:

ez inkább szúnyog, vagy pókcsípés lehet.

sztem vegyetek egy szúnyogriasztót éjjelre, a matracát meg vedd ki, porold át, hátha befészkelt egy pókica..:)

2014. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jaj, ne is mond! rettegek a pókoktol. :)

A matracon nem tudom kivenni, de az ágyneműt lecseréltem.

2014. jún. 12. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:

enyémnek a hátán volt 2 és a pocakján 1 nagy piros dudor.

azt hittem valami csípés, ment is oviba 3 napig :S

a pöttyök egyre nagyobbak lettek, csütörtökön reggel tűnt fel, hogy már 5 van, na mondom elviszem oviba, aztán kiganézom az ágyát, biztos egy pók beköltözött.

délben hívott az óvónő, hogy nagyon levert, menjek érte.

estére lett még vagy 10 pöttye...

összesen 20 pötty jött ki és semmi komoly nem volt, annyi, hogy nagyon lassan száradtak le, mert lassan is jöttek ki, így majd 3 hétig itthon volt

2014. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. azt lehagytam, hogy neki napokkal később lett hólyag a pöttyökből, tényleg nagyon lassú lefolyású volt
2014. jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!