Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy 2,5 éves...

Normális, hogy 2,5 éves kislányom ennyire elfárad? Vagy ez lehet hiszti?

Figyelt kérdés

Bölcsis október óta, de csütörtökre már tök kész van, du. mikor hazaérünk nyűgös, cipelteti magát, sír.

A bölcsiben mondják, hogy nem tud rendesen aludni vhogy, nincs sötétítőfüggöny, zörögnek, csapkodják az ajtót, van hogy fél-1 óra után felébred. De a többi gyerek miért tud aludni, és ő miért nem? Gondolom más se zajongott otthon, mikor még a gyerek otthon aludt délután, tehát ők sincsenek hozzászokva..

Aztán ha elmegyünk vmi családi összeruccanásra is, 2 óra elteltével el "kell" jönni, mert úgy látom, hogy idegesítik a zajok, mondja, hogy ne beszéljünk, "esik szét", de majd itthon már semmi baja, fél óra nyugi után kezdi a játékot, vagy le se tudjuk lőni, mintha átesne egy holtponton, és akkor meg nem tud elaludni, csak hisztivel, vagy ha épp jobb kedve van, akkor ringatással tudom az ágyában tartani.

Mit gondoltok?

Néha azt hiszem, hogy vmi az idegrendszerével nem oké, annyira érzékenyen reagál, vagy ezt én gerjesztem azzal, hogy reagálok rá? Kéne edzeni vagy mi?

Köszi(este tudom majd csak olvasni a válaszokat..)



2013. jan. 21. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen normális. Az én gyerekem már ovis (4 éves), de péntekre ő is kipurcan.

Iszonyú zaj van ennyi gyerek között. Amikor a beszoktatás zajlott, és ott ültem két napig egész délelőtt, utána én is 2 órát aludtam (ebéd után). Az én gyerekem sem tud rendesen aludni az oviban, vagyis alszik 1,5 órát, de az nem olyan pihentető számára, mint itthon a 1,5 óra. Ott köhög-prüszköl az összes gyerek, világos van, stb

Az én gyerekemnek nagy alvásigénye van, és hamar el is fárad. De ettől nincs idegrendszeri problémája, nem beteg, egyszerűen ő ilyen.

2013. jan. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi. Az okés, hogy én ezt elfogadom, hogy az én gyerekem ilyen, de már a bölcsiben is szóltak, hogy mennyire fáradt, és du. nem bírnak vele...Hát bakker ez a dolgunk nem?? Meg nem tudok mit tenni, muszáj dolgoznom..:-((

Annyira sajnálom szegényt...a rohadt pénz miatt kell szenvednie...

De "örülök" hogy másnak is van ilyen gondja...köszi

2013. jan. 21. 08:45
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Amit írsz, abból arra következtetek, hogy otthon mindig csend volt, amikor aludt. Ehhez szokott, azért nem tud aludni a legkisebb zaj miatt sem.

Nem kell tökéletes csendnek lenni, ha alszik egy kisbaba vagy kisgyerek. Még a nagyobb zajokra sem ébrednek fel mindig. A kislányod idegrendszerével nincs semmi baj. Majd hozzászokik a zajokhoz, akkor fog aludni rendesen.

2013. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az én kisfiam a bölcsiben szintén csütörtökre szokott lemerülni (most már ovis, azt jobban bírja)

pörgött rendesen és elfogyott az energia, onnantól hisztis volt (a bölcsisek marha rendesek voltak, mert egy időben őt külön fektették a játszó-szobába, hogy ne kelljen felébrednie akkor amikor a többieknek )


ki fogja nőni, megtanul gazdálkodni az energiájával

2013. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mintha csak az én 2,5 éves fiamról írnál.Ő is kipurcan,csak ő nem péntekre hanem már ma du is ilyen lesz.Nagyon sok inger éri ott őket,rengeteg játék van,csak kapkodják a fejüket melyikkel játszanak,sok pajtás akihez alkalmazkodni kell plusz még a gondozók is mondókáznak nekik,kézműveskednek,udvaron vannak vagy nekik a külön játszószobába még mászóka,csúzda is van tehát még rossz időben is van nekik mozgás.

Az én fiamnak is nagy az alvásigénye és ő alszik is 2 óra hosszát a bölibe de sztem is az nem olyan pihentető mint itthon.

Itthon én is elsőtétítek és igenis biztosítom(biztosítottam már kicsinek is)a nyugodt,csendes körülményeket alváshoz,én sem szeretek ricsajban,fényáradatban aludni!No erre ő a bölibe pont az ablak alatt alszik,ahol nem húzzák le a redőnyt még kicsit sem.

De én is azt tudom mondani,hogy majd megszokja a "nyüzsissebb alvást",addig meg kitartás.

2013. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 éves kisfiam állítólag jól alszik a bölcsiben, mégis mindig hulla nap végén, a hétvégén nincs ilyen probléma, pedig itthon már kevesebbet alszik, mint a bölcsiben. Én hétköznap fél órával korábban fektetem, reggel is hagyom aludni, ameddig csak lehet, és mi (most ugye leginkább az idő miatt) bölcsi után már egyenesen hazamegyünk és csak otthon játszunk, mesét nézünk, vagy mesekönyvet olvasunk, mert ez így pihentető neki, így is hisztis egyszer-kétszer, de nem vészes.
2013. jan. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek a választ! :-)

Megnyugodtam..:-))

2013. jan. 22. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!