Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam rá 5 éves...

Hogyan szoktassam rá 5 éves kislányomat arra, hogy felébredjen ha éjszaka kitakarózik, és ne essen le az ágyról?

Figyelt kérdés
Már elég régóta próbálom nem hálózsákban altatni, de a vége mindig az, hogy reggel (vagy éjszaka, ha megnézem) a takaró az ágy végében összegyűrve hever, ő meg vacogva, összegömbölyödve alszik. Kapott egy rendes "felnőtt" ágyat, de a matracon alszik a földön, ugyanis hiába a leesésgátló, neki körbe kellene, mert a legkisebb rést is megtalálja, ahol le tud esni az ágyáról. Így is, hogy a földön van a matrac, addig forgolódik, amíg a szőnyegen köt ki. Pedig már a matracot is körbebarikádoztam. Mit tehetnék? Eléggé sok helyet foglal a két utazóágy, amit mindenhova cipelnünk kell, (a testvérének is, aki még kicsi), ráadásul már alig fér el benne.
2014. jún. 18. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Sehogy én 30 évesen sem ébredek fel a kirakatozásra.
2014. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

úgy öltöztetem éjszakára is az enyémet, hogy ha kitakarózik akkor ne fázzon. ha leesik éjszaka, akkor bemegyek és visszateszem az ágyra. nekünk körbe leesésgátlós, de simán át tud bukni rajta :D

különösebben nem csinálok belőle ügyet, apja is így alszik éjszaka, soha nem takarja be magát éjjel és forgolódik...


5 évesed hogy a fenébe fér be az utazóágyba??? :D mi már 2 éve nem használjuk... :)

2014. jún. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mintha az én lánykámról írtál volna,5 éves és a takarója csak dísznek van...én is mindent megpróbáltam már,de hasztalan.mondjuk szerencsére leesni nem szokott :-D
2014. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még csak két és fél éves a lányom, de a takaró fél óráig sem marad rajta, a hálózsák mindig rácsavarodott, régen nem használjuk. 3 takarót használunk éjszakánként, ha begyűri maga alá az éppen aktuálisat, betakarom a másikkal, aztán a harmadikkal. Majomfészek reggelre. A fiam is így aludt kb. 5-6 éves korára már betakarózott éjszaka, ha fázott.


Az ágyra a nyitott részre is szerelt a férjem leesésgátlót.

2014. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már nagyon idegesít, hogy nem kel fel éjszaka sem akkor, ha fázik-általában taknyos lesz másnapra-, sem arra, ha leesik-remekül alszik a parkettán, és szintén megfázik. Vele alszom egy szobában, mert félálomban járkálok takargatni meg visszatenni az ágyára. Másfél évesen hagytuk el a rácsoságyat, azóta folyton legurul a matracról is. Ha elmentünk valahová, a férjem és köztem aludt, mégis valahogy kicsusszant a lábunknál és lebucskázott az ágyról, úgyhogy az utazóágy kell "ketrecnek", vagy megüti magát. Azért kérdeztem, hogy ki mit ajánl ezzel kapcsolatban, hogy ne csak dísznek legyen az a szép faragott ágya, hanem használni is tudja.
2014. jún. 18. 16:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok mit ajánlani, csak vígasztallak. Az én lányom is kitakarózik. 4 éves, és már kinőtte a kiságyát, de nagyon szereti... a 116cm-es gyerekünk még a 120cm hosszú kiságyban alszik...Épp mi is megoldást keresünk...
2014. jún. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk sem sikerült még a délutáni alvások idejére sem megoldani, hogy betakarózva maradjon. Mondjuk most lesz 5 éves, hétvégén már itthon nem alszik délután, csak az oviban a csordaszellem miatt.

Így aztán mindig úgy öltöztetem, hogy nincs takaró rajta. Még mindig hálózsákban altatom.

A lentebbi linken szoktam vásárolni, és különleges kívánságokat is megcsinálnak - például lábkidugó a legaljára. Elég bő a fazonjuk, nem csavarodik a gyerekre. A felsőtestét, derekát védi, a lábát pedig, ha odatalál, akkor kidughatja...


[link]

2014. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, én is ezeket a hálózsákokat használom, de nálunk van a városban üzlet is. Szeretem nagyon, de már igazán azt szeretném, ha takaróval aludna. Csak meddig altathatom még hálózsákban, körbebarikádozva? Akinek már "rendesen" alszik a gyereke, az hogy szoktatta rá? Meddig potyogott le az ágyról?
2014. jún. 25. 14:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ez gyerekfüggő. Az én gyerekem is jó alvó szerencsére. Még zivatarra sem ébred fel, ha elaludt. Most 5 éves, de én fokozatosan vettem ki például a rácsokat a kiságyból. Úgy emlékszem 2 éves már elmúlt jóval, amikor három rácsot kivettem, hogy ki tudjon jönni, ha akar. Talán egyszer csúszott ki véletlenül. Már 3 éves volt, amikor a rácsokat teljesen leszedtem, mert a ki-bebújásnál gyakran beverte a fejét a felső rácsokat tartó lécbe, mert sokat nőtt. Utána napokig le-le pottyant, csúszott. Volt úgy, hogy deréktól felfele az ágyon volt, a lába meg lent az odakészített szivacsmatracon. Amikor egy pár hét alatt már úgy tudott álmában forgolódni, hogy nem pottyant le, én is megpróbálkoztam vele, hogy takaróval takarózzunk.

Na erre nem sikerült rászokni, mindig leforogta, összegömbölyödbe találtam mindig rá, a derekát a vastag, meleg falvédőnek nyomva. Visszatértünk a hálózsákra. Aztán amikor nyár lett, megint próbálkoztam a takaróval, de akkor is állandóan kitakarózott. Nyári hálózsákot is kellett venni, mert a takarót leforogja. Nem esik le az ágyról régóta, de kitakarózik, ha takaróval alszik. Érdekes, hogy ha pisilnie kell, arra felébred, és elindul pisilni, miközben az anyját szólítgatja. De amiatt, hogy fázik, még sosem ébredt fel.


Szerintem az éberebben alvó gyerekek azok, akik vissza tudnak takarózni, mert amikor fáznak, felszínessé válik az alvásuk, és felébrednek annyira, hogy betakarózzanak.

2014. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sandrachnologic ***** válasza:

1 eves kora ota alszik a fiam takaróval, vagyis ikeas gyerekpaplannal, Sosem taakrozik ki, nem szeret fázni. Néha a lábát kidugja, de Sosem ébred fel ra, ha ejjel én arra jarok visszatakarom azt is. 😊


2 évesen kapott nagy agyat, nem a nagy heverő meretet, hanem 160x80ast, ikeast. 3 oldalán eleg magas racs van, mint a kisagyhoz. A masik oldalára tettünk neki leeses gatlot, ami 120 cm hosszu. Igy 40 cm van ahol leeshetne, de ott a lábai vannak es a plussok. 113 cm a gyerek egyebkent. Soha egyszer se volt gond. Szerintem nezzetek meg ezt az ikeas agyat, nem is draga, 28E volt ha jol emlékszem. Ha igy sem erzi biztonságosnak meg meindig meg lehet oldani hogy a fal fele fordítani a racs nélküli oldalt es akkor olyan mintha racsosban aludna, de megis nagyobb 😊

2015. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!