Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszak, nálatok hogy zajlott?

Gabszem kérdése:

Dackorszak, nálatok hogy zajlott?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves lesz. kb 2 honapja kezdődött a minden ellen ellenkezés. az eddig csendes,nyugodt,szófogadó kislány teljesen kifordult magából. Nagyon félek hogy elrontok valamit, néha olyan kezelhetetlennek érzem. Nem akar ebédelni, fürdeni, aludni menni, mindenre azt mondja hogy nem és sok a hiszti. Kezdek aggodni, nem akarom hogy ez sokáig igy menjen, mert látom hogy sokszor önmagával vívódik, tehát látom hogy aokazor ellenkezik valami ellen pesig igazából szeretné.
2014. jún. 25. 08:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Benne lenni nehéz, de hamar át fog rajta esni.

Nem tudsz mást tenni, minthogy türelmes vagy, ezerszer elmondasz neki mindent és szereted.

Ő is küzd, te is küzdesz.

Sokszor én is kiakadtam és szívem szerint üvöltöttem volna néha, de mindig megpróbáltam "lazán" kezelni, tulajdonképpen túlélni. :)

Sokat beszélgettem vele, ha kellett nagyon sokszor ismételtem magam, próbáltam megnyugtatni, hogy velem minden baját megoszthatja, és mondja bátran, amit gondol. Persze ilyenkor még nem tudja igazán megfogalmazni, de azért tudatosítottam benne, hogy nekem kipanaszkodhatja magát.

A dühének az okát pedig megpróbáltam megkeresni, megpróbáltam beleélni magam az ő helyzetébe, és átgondolni mit érezhet. Így talán könnyebb kezelni őt.


Kitartást!

Minden ilyen időszak elmúlik és pikk-pakk felnő a gyermek.

2014. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt az oldalt, nagyon okosakat ír, nem mindegy hogy milyen a hiszti ugyanis.

[link]

2014. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!