Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesnél a dackorszak...

2,5 évesnél a dackorszak egyszer csak elmúlik? Nálatok, hogy volt? Már nagyon kivagyok.

Figyelt kérdés
Egész nap folyik a harc, következetes vagyok, bizonyos határokon belül hagyom had csinálja, Ő EGYEDÜL, mert ezt mindig mondja, h Ő egyedül. De mindenben ellenkezik, már nagyon vége a türelmemnek. Már annyi mindent kipróbáltam, a verést még nem, azt nem is fogom, már csak várom a végét. Eljön?
2013. szept. 10. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:

biztos... pont a napokban nyugtáztam, hogy majd a kamaszkornál lesz vége a dackoszaknak... :D

enyém 4 éves, persze már máson megy a dac és talán durvább is az akarata érvényesítése :)

persze vannak jó napok és az ovi miatt kevesebbet vagyunk együtt, így sok idő ennek pótlásával megy el, ezért kevesebb idő is jut a dacosságra, de mondjuk egy nyűgösebb vasárnapi nap rettenetes tud lenni :D

viszont öröm az ürömben, hogy az idegrendszered próbál alkalmazkodni, így vannak dolgok amiket simán mosolyogva végig tudsz már hallgatni :D

2013. szept. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Remélem majd az ovi is segít,mármint nekem. :)
2013. szept. 11. 09:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!kb 2.5 éves volt a lányom mikor azt hittem túl vagyunk a dackorszakon.Sajnos nem így lett.Igaz már nincs az az igazi földhözvágom magam hoszti,de azért harcolunk rendesen :)

Mióta oviba jár a lánykám,azóta még akaratosabb lett :( Plusz itthon éli ki a "roszaságát" merthát ugye oviban nem lehet rosszalkodni eleget :)

Na de kitartás!Egyszer majdcsak túl lesznk ezen is :)

2013. szept. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem is 2,5 évesen kezdte és jó hír hogy nállunk kb fél év alatt lecsengett tehát kb olyan 3 éves korára!Addig képes volt mindenért bőgni,hisztizni stb!Most is néha vannak dühkirohanásai de sokkal ritkábba és gyorsan abba is hagyja(pedig közbe még kistesó is született) de bátran kijelenthetem hogy bárhova elmerek vele indulni nem kell szégyenkeznem miatta sehol!!
2013. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kinél 3, kinél 4 évesen múlik el a dackorszak. Fentebb utalt vki a kamaszkorra - az javarészt más, javaslom nem elviccelni.
2013. szept. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első beírótól idézek még valamit: "máson megy a dac".

Ne haragudj, de ne tévesszük mér meg a kedves kérdezőt...! A dackorszaknak olyan sajátságai vannak, melyek alapvetően eltérnek mind az óvodáskori életkori sajátságoktól, mind pedig a kamaszkoriaktól.

2013. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Továbbá a dackorszakból hiányzik az akaratérvényesítés, teljesen másról van szó! Az éntudat kb 1-3 évesen alakul ki, és még nem eléggé differenciált a kisgyermek kifejezésmódja ekkor még ahhoz, h kifinomultabban fejezze ki FRUSZTRÁCIÓJÁT - és NEM akaratérvényesítését.


Az akarat érvényesítése inkább óvodás korra jellemző.

2013. szept. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kedves kérdezőnek meg azt válaszolom, javaslom, örülni is próbáljon a dackorszaknak, még ha nehéz is, mégis, ez alapozza meg azt, h a gyermek az ő későbbi életében képes legyen nemet mondani, képes legyen felismerni a határokat, és önismeretét is fejleszti a dackoszak - ösztönösen. (Ugyanis 4 éves korig NEM jellemzi tudatosság, SEM szándékosság a gyermekeket!)
2013. szept. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Javítom magam:

dackoRszak.

2013. szept. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, igen tulajdonképpen tisztában vagyok vele, h most építi az ÉNjét, de néha olyan nehéz és tudom, hogy ez jó, most rakjuk le az alapokat. Köszönöm, h megerősítettél.

Többieknek is köszi.

2013. szept. 12. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!