Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnek hangya csípésre...

2 évesnek hangya csípésre tudtok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés
2 éves kislányomat tegnapelőtt megcsípte a hangya a homokozóban. Tegnapra elég jól bedagadt neki a lába, meg piros is neki. Fenistil cseppet és calciumot adok neki, mert a szúnyogcsípésre allergiás és akkor ezt adta a doki. Gondoltam erre is használ, valamint kentem már neki Fenistil géllel, és egy másik géllel ami kimondott hangya csípésre van. Ma még mindig elég vörös neki, talán a duzzanat kisebb lett már, de viszket is neki. Mivel kenjem neki, vagy mennyi idő alatt múlik el a duzzanat és a pirosság róla??
2014. jún. 25. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
ecetes vizzel töröld át és akkor nem fog fájni a csipés helye
2014. jún. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szappannal kend be neki,el fog múlni.
2014. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ecetes vizzel csak töröljem át neki, vagy hagyjam is egy kicsit rajt neki??
2014. jún. 25. 12:25
 4/5 anonim ***** válasza:

A szappan lúgos, az ecet savas (ecetsav), mivel a hangyacsípés szintén savas (hangyasav), lúgossal lehet közömbösíteni (szappan).

De mivel ez már napokkal ezelőtt történt, a lemosás már nem segít szerintem.

2014. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
enyhe ecete vizzel átkenem és hatásos !
2014. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!