Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiúnak milyen játékai...

2,5 éves fiúnak milyen játékai vannak? Mivel játszana játszik szívesen? Mi az ami fejleszti? Mi az ami nem hiányozhat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 26. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szeritnem a szerepjátékos dologok már kellenek, pl szerszámkészlet, főzőcskézés fiúknak is igen :) az enyémnek vannak lábosai, vágható zöldségek, szereti. Kézügyesség fejlesztő dolgok pl gyurma, filc, nyomdázás. Természetesen a kockák pl fa kockák, dupló. Jó a fa vonat, mert azon is vezetni, tolni kell a vonatot, mint a golyóvezetőn, de ezt szerintem több értelme van.

Nagyon jó az ugráló felfújható állatka, pl ló, bika.

Mondjuk az enyém még nincs 2,5 de figyelem a hozzászólókat :) hátha kapok ötletet.

2014. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2,5 évesen kapott ilyet meg volt érte veszve!Órákat eljátszott vele ami nálla nagy szám volt!Késsőbb is jó lehet bővíteni,fejleszteni,csak a képzelet szab határt:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=WAFtZlmIKnE

2014. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jó amit belinkeltél!!!!!
2014. jún. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerepjáték: játékkonyha, szerelőkészlet, doktorbácsis szett, porszívó, takarítóeszközök, játék pénztárgép boltocskázáshoz stb.

Mozgásfejlesztés: felfújható ugrálólabda,hintaló, kismotor, kis csúszda, akár kis trambulin, roller, pedál nélküli bicikli, játék sátor, alagút, kis játékházikó.

Kézügyesség: gyurma, zsírkréta, festék, érdemes mindegyikkel ismertetni.

Értelmi fejlődés: lego dupló és társai, kirakójátékok, puzzle fából, papírból, fakockák, favonat, könyvek, kártyák. Nincs szükség a méregdrága interaktív tanító játékokra okostelefon, tanulókutyus stb., ezek nem alapszükséglet. Az egyszerűbb játék ami szétszedhető, összerakható, pakolható, szerelhető, a legjobb fejlesztőjáték.

Ez csak felsorolás, az első is sok jót írt, én csak kiegészítem, nem kell, hogy minden meglegyen.

2014. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, most folytatom a válaszom, mert akkor még le kellett tennem a legkisebbemet aludni.

Mi az ami fejleszti? Minden, ami a környezetében elősegíti a szabad mozgásfejlesztés és kreatív tevékenység lehetőségét. Ezért nem kell, hogy minden játék legyen, pl. játékkonyha helyett anyával együtt is főzőcskézhet igazi edényekkel. Mi az ami a legjobban fejleszti? Ha mi is játsszunk vele, és nem a tévé elé ültetjük, hogy nézze a mesét órákon át. Mondókázzunk, énekeljünk, táncoljunk, bábozzunk, készítsünk együtt süteményt, rajzoljunk együtt, szereljünk együtt stb. Most még nagy élmény ha anyával is focizhat, később már csak a haverokkal.

Mi az ami nem hiányozhat? Hát csak a klasszikus alapjátékok: labda, építőkocka, könyvek, a többi az anyuka kreativitásán múlik.

Nekem két fiam és egy pici lányom van, a fiúk elég mozgékonyak voltak, 2-3 éves korukban a következő érdekelte őket:

A nagyobbikat a kocsik, rengeteg tologató, szétszedhető, csavarhúzóval szerelhető kocsija volt, mindenféle jármű a vonattól a helikopterig, könyvek, amiket együtt nézegettünk, fűzős játékok, igen fiú létére ő nyakláncot fűzött, meg ezzel a vasalható gyöngyökkel kirakózott, ezen kívül sok-sok puzzle, 2 évesen még a puzzle mesekönyvek amiben egy oldalon 9 darabos puzzle van ezt még könnyű kirakni, aztán meg bicikli, roller, ugrálólabda.

A kisebbik teljesen más, ő szerepjátékos volt, neki kellett a játékkonyha, pénztárgép, ő főzőcskézett meg boltocskázott, neki volt a játéksátor, alagút, ahol mindig elbújt, de órákig elvolt az összeépíthető autópályával is, volt ugráló csacsija is, és mivel kissé hiperaktívnak mutatkozott, miatta vettünk trambulint is.

Az a lényeg, hogy mindenféle játékból legyen legalább egy-egy ami a mozgását fejleszti, amit szédszedhet, összerakhat, amit pakolászhat, amivel alkothat, és persze amivel a szüleit utánozhatja. Ezért kellett nekik rögtön a játék fűnyíró, mert apa is vágta a füvet, ezért kellett a játék porszívó hogy együtt porszívózzunk, a talicska, kerti szerszámok stb.

A csodakütyüs játékoknak nem vagyok híve, nem mindenki teheti meg, hogy ezeket megfizesse, és nem is érnek annyit. A tévétől számítógéptől meg minél távolabb kell még őket tartani, ameddig csak lehet,meg a mobiltelefontól is, amit ijedelmemre már ők is kezelni tudtak 2-3 évesen, de nem hagytam, hogyez tért hódítson náluk.

2014. jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!