Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermeketeket hány évesen...

Kisgyermeketeket hány évesen mertétek először egyedül hagyni otthon, rövidke időre?

Figyelt kérdés

#egyedül-hagyás
2014. jún. 27. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom még csak 2,5 éves,szóval ez nem lehetséges :)

Engem először 8 évesen hagytak egyedül itthon,pont nyári szünidőben,amikor befejeztem az elsőt!

Anyukám reggel 7-kor elment dolgozni,mert ő helyben a városunkban dolgozott,délután pedig 4-kor jött haza.

Addig elmosogattam,kitakarítottam,ettem,ittam,játszottam,tévéztem.:)

De volt olyan is amikor munkákat adott ki anyukám: borsófejtes,meggyszedés-magozás,krumpliszedés stb ezekkel elvoltam egy darabig. Akkor még mobilteledon is alig volt valakinek,szóval nem is tudott felhívni,megbízott bennem! A szomszéd se járt a nyakamra óránként,hogy mimden oké-e.

Elvoltam egész szünidő alatt..


De szerintem ez attól is függ,hogy a gyermek milyen felelőségteljes és milyen környéken laktok!

Ha úgy érzed,hogy menne a dolog próbáld meg! Megkell szoknia! A mai világban sajnos a szülők nem ülhetnek otthon a gyerek mellett,dolgozni kell :(

2014. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy 2 és egy 6 évesem van. Még nem hagytam őket egyedül, ha azt nem számoljuk, hogy kiszaladtam a kertbe, a postaládához, a kutyákat etetni.
2014. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

öt éves a fiam,de még nem hagytam egyedül a lakásban,max. szemetet vittem ki,vagy a postáshoz mentem ki.Én nem is attól félek annyira,hogy ő csinál valamit,hanem hogy velem történik valami,mondjuk elütnek,eszméletemet vesztem és senki nem tudja,hogy egyedül van,az apja meg este hatkor ér haza,addig meg együl lenne,keresne,bepánikolva stb

a fiam elég megbízható,de az ördög nem alszik

2014. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 5 évvel idősebb bátyám, vele voltam igazából, de 7 éves voltam, ő pedig 12 amikor egyedül voltunk 1 vagy 2 napig időnként. Annyi, hogy a nagyszüleink közel laknak, hoztak ebédet mindig, de amúgy nem voltak ott. Sőt a bátyám gyakran elment a barátaival, szóval én voltam egyedül. Nekem ez nem volt probléma, nem féltem egyedül, eljátszottam, kaja volt, a mikróba be tudtam tenni.. de a bátyám nélkül ennyi idősen max 4-5 órát voltam. Amúgy meg már nem emlékszek, de szerintem úgy 9, de nagyon maximum 10, évesen már voltam tök egyedül 1-1 teljes napot.
2014. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6 éves a lányom. 20percre-fél órára max egyedül szoktam hagyni ha megyek boltba, vagy szomszédba és nincs kedve jönni velem.
2014. jún. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 hónap múlva lesz 6 éves a fiam. Ebben a hónapban hagytam először magára a lakásban. Egyszer a szállítókat engedtem be a lépcsőházba, tartottam az ajtót, kb. 10 perc volt. Egyszer pedig a kisebbik gyerekkel mentem a boltba, ő pedig nagyon nem akart jönni, ez 20-30 perc volt.
2014. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7,5 éves múlt, múlt héten hagytam itthon először fél órára, míg a tesójával elmentünk a boltba, zöldségesbe és neki nem volt kedve jönni. 2 telefonom van (céges+családi) az egyiket itthon hagytam neki, hogy ha bármi van ő is el tudjon érni, vagy én is őt. Nem volt gond, olvasott és tévézett.
2014. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10 -12 évest szoktam itthon hagyni mert vásárolni nem szeretnek jöni vagy ha kertészkedni megyek.
2014. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Te ismered a gyermeked, neked kell megbíznod benne. Nekem szeptember lesz 3 éves a kislányom, addig szoktam egyedül hagyni max. 2 percre, míg kimegyek a postáshoz vagy kiviszem a szemetet. De tudom, hogy egyedül nem mászik fel sehova, ha megkérem, akkor leül nyugodtan és megnéz egy mesét. Amikor pedig visszajövök a postástól, közli, hogy jó kislány volt :-) Egyébként szerintem 7-8 éves körül merném otthon hagyni 30-40 percre. Engem is akkor hagytak először egyedül rövid időre.
2014. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia, emlékszem egyszer 5 évesen egyedül maradtam otthon, és nagyon féltem mert vihar volt, de nem is attól (bár rájátszott) hanem valami mástól, és úgy örültem amikor hamarosan megjött Apa. nyugodjék békében :)
2014. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!