Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csináljam az esti...

Hogyan csináljam az esti lefektetést egy 3 évessel és egy 3 hónapossal ha egyedül vagyok otthon?

Figyelt kérdés

Sokat utazik a férjem és ilyenkor az esték elég kaotikusak. Ki kéne találnom valami jó kis esti napirendet de eddig nem vagyok túl jó benne.

Tehát a nagynak kell fürdenie, vacsizni, esti mese (10perc) lefektetni és mesélni neki.

A kicsit fürdetni, szoptatni és lefektetni. Sokszor mellen alszik el mert máshogy nem megy.

Nem tudom ki feküdjön le először, ha a nagy akkor a kicsi túl későn kerül ágyba. Ha a kicsi, akkor lehet, hogy sírni fog és nem tud elaludni a nagy.

Anyukák akik egyedül csináljátok, hogyan oldjátok meg?


2013. jún. 13. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

Miért nem lehet ezeket együtt csinálni? Miért kellene mindegyiknek fürdenie minden nap? Annyira koszba viszed öket, hogy muszály lemosdatni teljesen öket?


Èn is voltam a kicsikkel egyedül esténként.

Vacsora együtt a naggyal 6-7 között.

Majd elöször a kicsit fürdettem meg, vagy a nagyot, vagy ha nem kellett egyiket kihagytam. Felölötztettem öket.

A nagynak ha nem nyügös a kicsi lehet ovlasni, ha az akkor a mese elmarad (nálunk nem minden este van olvasás), mehet aludni a nagy. Kicsi szoptatás altatás.

Aztán jössz te be a fürdökádba egy nagy forró fürdö és alvás....

2013. jún. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

A kisebbiket én napközben fürdetem,nem hagyom estére.


Este nálunk úgy néz ki,hogy vacsi együtt, a nagy 3 éves,eszik egyedül szépen,a kicsi 6 hónapos,még kostoltatom csak.

Utána a nagy fürdik,közben a kicsi a kád mellett hordozóban.

Utána a nagy szobájában a kicsit mellre teszem,közben a nagy ágyba és olvasok mesét.Közben a kicsi elalszik a mellemen,lehet ágyba tenni őt is.

2013. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én mindig a kicsit raktam le először, így a nagy is azt érezte, hogy egy kis ideig lehet velem kettesben és imádta ezt a 30-40 percet, hogy csak rá figyeltem

nálunk úgy volt, hogy kicsi fürdetése, majd etetése, aztán jöhetett az ágy, azt szokta meg, hogy egyedül alszik el, tehát leraktam, amikor láttam ,hogy már álmos, egy picit elszórakoztatta még magát az ágyban, aztán elaludt

a nagyot vittem fürdeni, majd öltözés, a szülői ágyon összebújás, mese, majd a szobájában alvás

amíg a kicsit fürdettem és etettem, addig ott volt mellettünk a nagy is, segített, amiben tudott

2013. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5 hónaposak az ikreim. Fiam 5 éves. A lányok 18.30-kor mennek fürdeni, aztán szopi, altatás. 19.30-kor végzek velük. Utána gyorsan lefürdetem a fiamat, vacsi, meseolvasás, legkésőbb 20.45-kor ágyban van. Amíg az ikrekkel vagyok, addig játszik vagy mesét néz.
2013. jún. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszerre fürödtek vacsi után, illetve most is egyszerre fürdenek (5, 3 és 1 évesek) , öltöztetés, a nagyoknak kapcsolok mesét, azt nézik, addig a kicsit megszoptatom, elalszik, lerakom. Aztán a nagyoknak meseolvasás, fogmosás, alvás.

Kettővel könnyebb volt annyiból, hogy a nagyobb egymagában nem csapott zajt, míg a kicsit altattam. De a két nagy együtt tud kópéskodni, néha elég nagy az alapzaj, nevetgélnek, játszanak, szerencsére a kicsi már megszokta és gyakorlatilag bármilyen zajban simán elalszik.

Amikor még a télen egyszerre aludtak el mindhárman, akkor közösen vacsi, közösen fürdés és fejből meséltem, nem könyvből, közben szopizott a pici.

2013. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 van ( 7hó, 2,5 év, 4,5 év) rendszeresen altatom-fürdetem őket egyedül.

Először megfürdetem a picit, közben vetkőznek a nagyobbak, jönnek ők is a kádba (a pici biztonsági fürdetőben van).

Picit kiveszem, öltöztetem, lerakom, játszik. Csinálom a nagyok kakaóját, vacsoráját. KIjönnek a kádból, felvesszük a pizsamát. Leülnek kakaót inni, vacsorázni, mesét nézni. Közben a picit megszoptatom, ha szerencsém van, elalszik, viszem a helyére. Ha nincs szerencsém, akkor is viszem a helyére, pár percig ott maradok vele, elalszik (este már nagyon álmos).

Nagyok közben mesét néznek vagy játszanak. Mesét olvasok nekik, elmegyünk fogat mosni és őket is elviszem aludni. Bekísérem őket, szevasztok, kijövök, jó éjszakát.

Ez az egész művelet kb 7-kor kezdődik, legkésőbb fél 9-re mindenki ágyban van.

2013. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

tesómnak mondjuk 4 évese van, de ő baromi ügyesen megoldotta ezeket egyszerre :)

a kiskádat beletette a nagykádba, mindkettőbe engedett vizet és együtt fürödtek a gyerekek :)

kicsi már ugye tartotta magát annyira abban a kádba tehetős macis izén, hogy nem kellett fogni, csak ott lenni, így a naggyal is tudott közben kicsit játszani, a kicsi meg élvezte, hogy a nagyot sasolta :)

vacsinál hordozóba vagy babakocsiba tette a kicsit, mondjuk 3 hónaposan már simán letette a földre, a játszó szőnyegre, elvolt vele :)

aztán bevonultak a hálószobába, az ölébe tett egy nagy párnát, arra ráfektette a picit szopizni, mögé elfért egy mesekönyv amiből a nagynak halkan mesélt :)

aztán vagy kidőlt a nagy és átvitte a szobájába vagy beküldte és lefeküdt egyedül (azért a 4 éves ugye ebben már partner lehet, az én 3 évesemről még el se tudok ilyet képzelni :))

2013. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A naggyal együtt megfürdetitek a kicsit, segít neked, így fontosnak érzi magát. Megszoptatod a kicsit, addig a nagy mesét néz, játszik vagy elrakja a szobáját. Leteszed a kicsit, kádba dugod a nagyot, amíg ázik, be tudsz nézni a kicsire is ha nehezebben alszik el. Utána a naggyal kakaó, mese, összebújás, legyen ez az ő saját különleges ideje amikor csak rá figyelsz.
2015. jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!