Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kicsi gyermekes anyukák, csak...

Kicsi gyermekes anyukák, csak engem zavar, hogy a szúnyogírtást nem közlik sehol előre és rendszerint akkor húz el a repülő a fejünk felett, ha épp a szabadban vagyunk?

Figyelt kérdés
Budafokiak vagyunk, állandóan nézem a XXII.kerület honlapját, ahol le szokták írni, hogy mikor lehet számítani irtásra, ott az az utolsó hír, miszerint a fővárosban június 26-án lesz(volt). Erre ma elmentünk a Duna partra sétálni és nem lepermeteznek minket? Ráadásul otthon nyitva hagytuk az ablakokat is, kint száradtak a ruhák, gondoltam úgysem lesz ma szúnyogirtás...Tudom, hogy mondják, hogy emberre veszélytelen, de hány ezer dologra mondták ezt már, aztán kiderült az ellenkezője! Nem hinném, hogy egy alig 3 éves gyereknek jót tesz, ha ezt az idegmérget tartalmazó szert belélegzi.
2014. jún. 29. 02:12
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
mivel minden kártevőt irtanak, ami a talajba is beszívódik, ami benne van a terményekben, amit eszünk és így az anyatejben ilyenen nekem eszembe sem jutott már aggódni, hogy szúnyogirtás
2014. jún. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Óh, hogy mennyire igazad van, bár ne lenne! :-(
2014. jún. 29. 02:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes is írta+ ugye a levegőben vannak egyéb káros, szennyező anyagok amit nap mint nap belélegez. A permet azért annyira elkeveredik mire leér abba a 2 méteres élettani magasságba (kivéve ha a pont telibekap) hogy nem töményen kell beszívni. Szal lehet valamennyi jut az emberi szervezetbe (biztosan nem használ) de annyira nem is lehet káros hogy bajt okozzon, mert akkor nem engedélyeznék. (ismétlem nem a tömény, hanem a levegőben már elkeveredett, "felhígult" permetről beszélek).

Am a kajával is jut be "méreg" a szervezetbe, meg baci meg minden egyéb a kezéről is. Bár a szúnyogírtóra nem, de a "koszra" szükség is van, hogy az immunrendszere kellő védelmet tudjon kialakítani ezekkel szemben! Persze mint anya jogosan zavar, kicsit aggasztó is, de baj nem lesz belőle, szal nyugi. :)

2014. jún. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Emberre nem veszélyes a szer, nem kell panikolni.
2014. jún. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Hát, engem sem tesz boldoggá, ami azt illeti :(. Tavaly pont mi is telibe kaptuk a Duna parton a játszótéren, több adaggal is, tegnap pedig itthon az udvaron, de gyorsan bejöttünk, becsuktuk az ajtót. Nekem is kint száradtak a függönyök, ráadásul még babát is várok, szóval nagyon nem örültem neki:(.

Tudom, hogy elvileg emberre ártalmatlan, de ki tudja...

Valóban sok méreganyaggal találkozunk még, de azért biztos nem használ mikor az ember közvetlenül a nyakába kap néhány adagot.

De legalább a szúnyogok nem fognak megenni, az is valami :S.

De egyébként engem is zavar, vagy legalábbis aggaszt egy kicsit.

2014. jún. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Engem is zavar, nálunk a múlt héten este 7 után kezdtek hozzá, mi meg pont akkor fürdetnénk, altatnánk, képzelheted mennyire értékeltük az ötpercenként a ház felett elhúzó repülőt :(
2014. jún. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Mi pont szalonnát sütögettünk, amikor lepermeteztek bennünket. De engem annyira nem zavar, mint mondjuk a rengeteg szúnyog. A múltkor annyira összecsipkedték a fiamat, hogy öklömnyi dudor volt a füle mögött. Szerintem beszívunk annyi mindent, amiről nem is tudunk, hogy csak na.
2014. jún. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

# 6/7


Miért az udvaron fürdetitek a gyereket?


Sok szúnyog lenne akkor meg az lenne a baj.

2014. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, te valami zseni lehetsz... a ház felett tíz méterrel elhúzó repülő hangos ám, ez gondolom eszedbe se jutott.
2014. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as, én is jót mosolyogtam a hozzászólásodon.

Szerintem nem az udvaron fürdetik a gyereket,

ők elsősorban a zaj miatt nem szeretik a repülőt, nem a permet miatt.

És a zaj elég durván behallatszik a lakásba is, így az altatás esélytelen.

2014. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!