Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nyilvános helyen elkezd...

Ha nyilvános helyen elkezd hisztizni 3 és fél éves kislányom, mit csináljak? Nagyon zavar, ha minket néznek közben.

Figyelt kérdés
2013. máj. 31. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
3 és fél éves fiam van és vannak ilyen szituk nálunk is... Én felrakom a fapofát a gyerekről pedig nem veszek tudomást amíg le nem higgad... Nem értem egyébként miért kell ilyenkor bámulni az embert, szinte hallom a gondolataikat olyankor, hogy milyen neveletlen a gyerek, a szülő miért nem tudja megnevelni stb... Pedig egy kisgyereknél kivédhetetlen az időnkénti hiszti...
2013. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Enyém is 3,5 éves. Ha nyílvános helyen hisztizik, én nem pánikolok be. Elmondom neki, hogy viselkedjen szépen, mert a hisztivel semmit nem ér el, és próbálom megölelni, megnyugtatni, megkérem, hogy mondja el szépen, hogy mit szeretne, és akkor megpróbáljuk megoldani. Ez általában bejön. Viszont ha nem változtat, akkor fogom szépen a kezét, és indulás haza, vagy tovább a dolgunkra. Nem kezdek vele veszekedni vagy kiabálni. Én így csinálom kicsi kora óta, ezért már tudja, hogy tényleg nem ér el hisztivel semmit, csak magával tol ki. Így elég ritkák a nagy nyilvános hisztik. De ne zavarjon ha néznek. Akinek van gyereke úgyis megérti, akinek meg nincs, az kit érdekel. Hosszú távon csak ezt látom megoldásnak.
2013. máj. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2%
neveld meg oszt nem fog hisztizni!!
2013. máj. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Idióta barom kérdezd meg édesanyád, biztos te is hisztiztél. Lehet hogy jól megvert azért írsz ilyen hülyeségeket.

A hiszti nem a nevelés hiányából fakad, hanem életkori sajátosság.

Kérdező, te meg ne törödj azzal ha bámulnak, gondolj arra hogy Ők is voltak gyerekek, biztos hogy Ők is átestek a hiszti korszakon, ki kevésbé, ki jobban.

Az elsőm nem volt hisztis, inkább itthon nekünk szokott nyafogni valamiért, de idegenek elött sose, vele "szerencsénk" volt. Most a második gyerekem még pici, de lehet hogy vele nem ússzúk meg. Nem egyformák, majd meglátjuk.

Szóval ne törödj a bámulokkal, csak tedd azt amit ilyenkor jónak látsz, aztán majd kinővi :). Sok sikert és kitartást!

2013. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nekem van földhözvágós, hisztizős lányom és van egy "addig hisztizek amíg elájulok vagy hányok" kislányom is. Tudom, hogy NEM CSAK nevelés kérdése ez! És eljön az a pont, amikor a szép szó nem használ. Akkor én elmondom kétszer: ha nem hagyod abba, haza megyünk. Harmadszorra csak azt mondom: nem hagytad abba, így haza kell mennünk. Általában nem kézen fogom, mert ekkor már a földön van, hanem a hónom alá csapom, és úgy viszem ki. Hagytam már ott teli bevásárló kosarat, strandot gyönyörű napsütésben, játszóházat, stb. Viszont hatásos. A nagyobbik lányom 4 éves, már nem csinálja. Pár alkalom elég volt. A kicsi csak két és fél, nála még néha előfordul.

És még mielőtt valaki azt hinné, hogy gyenge kezű vagyok, akiből bolondot csinálnak a gyerekei, az téved. Van még két gyerekem, akik nem ilyenek vérmérsékletükből adódóan, úgyhogy ez nem csak nevelés kérdése.

2013. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekünk az jött be, hogy suttogok...

Ha suttogsz, akkor valahogy reflex, hogy az emberek visszasuttognak.. a felnőttek is.

Olyasmit is olvastam, hogy rá kell fújni az arcára, vagy ilyesmit kell csinálni, ami kizökkenti a hiszti állapotból... Bár gondolom ezek csak a kezdeti fázisban működnek.

2013. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!