Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, tényleg csak tiszta...

Anyukák, tényleg csak tiszta vízzel szabad mosni a kislányok nemi szervét?

Figyelt kérdés

Párom kislánya öt éves, és nem engedi, hogy szappannal vagy tusfürdővel mossuk meg a nemi szervét. Azért, mert anyukája azt mondta neki, hogy csak tiszta vízzel szabad.

Én nem értek ezzel egyet, ráadásul hétvégén a strandon voltunk, ilyenkor belemegy a homok, stb, szerintem ez így nem igazán egészséges.

Beszéltünk az anyukával, ő azt mondta, hogy több nőgyógyászt is megkérdezett, és ők ajánlották ezt, mert a szappan állítólag felborítja a hüvely ph-értékét és így könnyebben elkap a gyerek mindenféle fertőzést.

Ti egyetértetek ezzel? Ki hogyan csinálja? Illetve lehet kapni kifejezetten kisgyerekeknek való intim mosakodó gélt?



2014. júl. 1. 10:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt, hogy így is állandóan piros a feneke és a puncija, és folyton vakarja, meg mondogatja hogy viszket. Mi kenjük popsikrémmel minden fürdés után, anyukának is vettünk, de ő nem hajlandó bekenni vele, mert szerinte ez ártalmas.
2014. júl. 1. 10:26
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
felénk is ezt mondják, hogy csak tiszta vizzel, mert tényleg felboritja a ph-t..de a nögyogyászom még nekem is ezt mondja, hogy semmiképp se tusfürdövel vagy szappannal, max. intimmosakodoval.
2014. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
Minden nőgyógyász ezt mondja,és egyébként minden értelmes nő is tudja,hogy a női nemi szervet csak sima vízzel szabad mosni.Szappan,intim mosakodó és egyéb hülyeségek arra jók,hogy tönkretegyék ami jól működik. Olvass utána vagy kérdezz meg egy orvost. Gyereknek meg főleg nem való intim mosakodó.
2014. júl. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
69%
A barátnőm is csak tiszta vízzel mossa. Én kipróbáltam , de 5 nap után már viszketett meg teli volt kosszal. Mindenki azzal mossa amivel szeretné. Én tusfürdővel mosom
2014. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az én orvosom pont azt mondja, hogy nyugodtan lehet szappant vagy tusfürdőt használni. 30 év alatt soha nem kaptam el semmilyen fertőzést. Elképzelni sem tudom, hogy csak tiszta vizet használjak. Aki meg azt írta, hogy "ezt minden értelmes nő tudja", az rohadtul szálljon le a magas lóról és vegyen vissza az arcából, mert a stílusa bicskanyitogató.
2014. júl. 1. 10:46
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Én is csak tiszta vízzel mosom magamnak is meg a két kislányomnak is. 30/N
2014. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

Én is hallottam,hogy csak vízzel szabad,hát nekem konkrétan a 3.napra szagos lett a puncim.

Én magamnak szappannal mosom,ügyelve,hogy a hüvelybe,meg a bemenethez ne jusson.Kislányomnak mosdató kenőccsel mosom,a gyógyszertárival.

2014. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Én erről nem hallottam...

De akik csak tiszta vízzel mossák, nem lesz büdös ahogy itt írták? :S

Nekem fiam van (szeptemberben jön a lányom), úh csak a sajátomról tudok nyilatkozni. Én mindig is tusfürdővel mostam és semmi baja nem lett.

Gyóygszertárban nem kérdezted, lehet van vmi fürdető krém szerű amivel lehet mosni, mint újszülött korban is , tudod...

2014. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Most komolyan mondjátok, hogy ti megmossátok? Nem is kell mosni. Néhány hét és beáll az öntisztulás. Sőt a fogamzásgátlás is megoldva!

Viccet félretéve. Sajnálom a kislányt hogy ilyen hülye anyja van. Az én kislányaim 5 és 7 évesek. Ha csak vízzel lögybölném simán büdös marad. Arról nem is beszélve aki felnőtt nőként pl menses idején nem mosakszik normálisan. Booáá!

2014. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ivilicious ***** válasza:
hát, nekem azóta működik minden normálisan, mióta intim mosóval mosom minden zuhinál:)azelőtt sokszor nem volt jó a ph-m, meg ilyesmik
2014. júl. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!