Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire káros a terhesség...

Mennyire káros a terhesség alatti dohányzás (napi5-8 szál)? Milyen mellékhatásai lehetnek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 16:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem, aki babát vár az legyen annyira felelős, h nem tesz semmi olyant , ami csak egy kicsit is árthat a babájának.

Kérdésedre válaszolva nagyon káros, és ez már egy szálnál is érvényes. Olyan mintha téged bezárnának egy szűk helyre és oda nyomatnának be folyamatosan füstöt. te hogy éreznéd magad? A baba ugyanezt éli át.

Korszülést, halvaszülést, vetélést(24.hétig), szellemi károsodást, légzőszervi problémákat okozhat. Tehát nagyon komoly dolgokat.

Szerintem , ha valaki kismama legyen benne annyi erő, h legalább a gyereke kedvéért leteszi a cigit.

2011. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Gusztustalan aki terhesen cigizik, undorito...
2011. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Szerintem a dokidat kérdezd meg. Az biztos, hogy káros, de ha nagyon nikotinfüggő vagy, akkor azért ez nem olyan egyszerű, hogy nem gyújtok rá. Én nem dohányoztam soha, de a férjem igen és bizony majd 1 év volt mire sikerült letennie, sokat szenvedett és a doki segített. Annyiféle módszer van:-)
2011. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Növeli a koraszülöttség kockázatát (ami még több kockázatot jelent ugye: pl. szellemi, fizikai visszamaradás, szemproblémák stb. )

Nem kap rendes oxigéndús vért a baba, már odabent sem jó ez, hiszen a szervek működőképes kialakulásához elengedhetetlen.

Ezek a legrosszabbak.

Viszont.

Nem kezdek el hegyibeszédet írni, hogy milyen szörnyű anya az ilyen, mert "az dobja rá az első követ..." alapon senki sem tökéletes.

Ha már megvan valakiben az elszántság, ha egyből le nem is tudja tenni, de csökkenteni tudja az adagot pl. napi 1-2 szálra, és azzal is sokat lép előre egy egészséges(ebb) babáért.

Én tényleg nem akarok senki lelkivilágába lépni, de ált. azok oktatják ki a másikat arról, h milyen rossz anya meg pfúj, akiknek pl. a kólásüveg ott lifegett a kezükben majdnem az egész terhesség alatt.

Bocs , ha kemény vagyok.

(Mellesleg sosem gyújtottam rá és nem is szeretnék- ezt leírom.)

2011. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
38%

Káros! Pedig most én is ezzel küzdök!

Két hete elég nagy tragédia ért bennünket, anyósomról kiderült,hogy rákos. Most vagyok 31 hetes és azóta sajnos néha rágyújtok. Igaz, egy szálnál többet egy nap nem szívok, de akkor is. Tök szar,hogy eddig kibírtam, most meg olyan gyomorideg jön rám napjában többször is,hogy nem bírom ki.

Én megkérdeztem a dokim, azt mondta,hogy nem örül, de mindenképpen "jobb" ez,mint az ideg. Most próbálnám elhagyni ezt is.

Szóval, ha tudod, te is hagyd el!

2011. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Szerintem is káros. Egyik barátnőm is cigizett, a babája halva született, nem tudom hogy attól-e, de biztosan nem egészséges a dohányzás a terhesség alatt.


Egy másik barátnőm, napi 2 dobozzal szívott annyira rávolt szokva a dohányzásra. Mikor kiderült, hogy babát vár, azonnal letette!

2011. okt. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
szia! családban volt aki dohányzott a terhesség alatt és utána is és hát a gyerkőc - asztmás, kruppos és hasonló felső légúti nyavajákban szenved.. persze mindig azt mondja nem attól... én ezt a tagadást tartom undorítónak! - persze most is pöfékel ... a kisfiúnak sajnos ilyen egészségügyi problémái lettek.
2011. okt. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
növeli a bölcsőhalál kockázatát...
2011. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
4%
Szia!nem olvastam el az összes kommentet!de azt tanultam és olvastam, ha valaki dohányzik vagy iszik vagy drogozik annak a teherbe esés előtt kell abba hagyni legalább 3 hónappal h kitisztuljon a szervezete!ha ezt nem teszi meg és így esik teherbe már nem számít sokat h dohányzol e vagy sem!de azért célszerű nem dohányozni!
2011. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Koraszülött lehet a babád, sőt károsodik a tüdeje. Ő is függő lesz és mikor megszületik elvonási tünetei lesznek!!!

Bírd ki ezt a pár hónapot!

2011. okt. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!