Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet ilyen hosszabb...

Mitől lehet ilyen hosszabb ideig (4 hétig) hasmenés? Akinek a gyereke laktózérzékeny, hogy derült ki és mikor?

Figyelt kérdés

Lányom (két hónap múlva 3 éves) már lassan 4 hete, hogy megy a hasa, láz nincs, a hasát is csak akkor fájdítsa ha menni kell wc-re, naponta 2-4 alkalommal. Doki csak hasfogót írt ki rá. Kérdeztem nem i lehet laktózérzékeny (családban az öcsém is az, és nagyim testvére is az volt, azt mondta az már rég kiderült volna. De viszont végbéltörlettet se vet, hogy nem e vírus vagy baktérium. Decemberben volt valamilyen hasmenéses baktériuma (pontosan nem emlékszem melyik, de valami olyan mint a szalmonella).

Eleinte totál folyékony, híg hasmenése volt, most meg már sűrűbb hasmenése van, de van benne olyan mit a szétrágott ételdarabok, vagy hogy fogalmazzak. diétázunk már a kezdetek óta. Doki azt mondta ha rosszabbodik menjünk vissza, de most épp szabizik.

Lehetséges, hogy esetleg nem ment ki belőle decemberben rendesen a bacilus és hordozó lett és most megint előjött. Akkor is 2 hónapig ment a hasunk.

Vagy esetleg laktózérzékeny és most mutatkozott csak ki...


2014. júl. 1. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
A dokid egy kontár... Mi az, hogy az már rég kiderült volna? Én 19 éves vagyok, nálam három éve jött ki a laktózérzékenységem úgy igazán, addig tünetmentes voltam. Szerintem a lányoddal is ilyesmi lehet, nekem is hasonló volt: állandó hasmenés, ami miatt már nem nagyon tudtam megemészteni az elfogyasztott dolgokat. Sürgősen menjetek gasztroenterológiára, majd ott remélhetőleg kaptok olyan dokit, aki nem az Orcin vette a diplomáját... Pláne, ilyen család kórtörténettel könnyen lehet, hogy laktózos a lányod.
2014. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek az elsővel!


viszont azt írod 4 hete diétázik, akkor gondolom 4 hete nem kap tejterméket, a laktóz meg 2 hét alatt ürül ki a szervezetből, szóval ez nem magyarázná meg a 4 hetes hasmenést.

én átfogóbb allergia vizsgálatot kérnék, lehet ez akár glutén intolerancia, az is járhat hasmenéssel! de rengeteg más is van, pl. a tojás is, de csak a sok cukortól is mehet a hasa, ha mondjuk gyümölcsleveket iszik, már ez is lehet magyarázat rá.

ne hagyd magad lerázni!

2014. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lehet glutén érzékenység is én biztos elvinném más orvoshoz a coelikalia nem vicc!
2014. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerős 2 évesnek a cöliákia kezdődött így. Az én 2,5 évesemnek most gyanu van. A decemberi vírus legyengíthette az immunrendszerét, hogy elkezdődött egy autoimmun folyamat. Nekünk márciusban volt egy lázas vírus, gyógyszert nem kapott, de a bélflóra károsodhatott.
2014. júl. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!