Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha desszertre fagyit eszek és...

Ha desszertre fagyit eszek és laktózérzékeny vagyok és egy órával rá sürgető érzésem van wc-re menni akkor az előtte megett főételt is kihajtja belőlem a laktóz?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 20:28
 1/5 orsolyamaroon válasza:
ja..de mért eszel fagyit, ha laktózérzékeny vagy?!
2014. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen
2014. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fogyás miatt csinálnád felesleges egy óra alatt felszívódik a kalória nagy része tehát csak felesleges szenvedés.
2014. máj. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszolók helytelen választ írtak. Az emésztés nem így működik. Egy étel a gyomorban tölt kb 1 órát (gyümölcsök kevesebbet, főtt ételek, húsok többet) majd a vékonybélben legalább 6-8 órát. Itt történik az emésztés tulajdonképp, felszívódna, hasznosulnak a tápanyagok. Ezután a 'bélsár' a bélmozgásnak köszönhetően továbbhalad a vastagbélbe, ahol szintén kb 1-2 órát tölt, megszilárdul, majd így távozik széklet formájában.


Ergo a déli főételed nem távozhat belőled az egy órára rá megevett fagyitól, mert még emészted.

2014. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor hogy hajt meg a laktóz ha laktózérzékeny vagyok ? Mi ennek a fiziológiai magyarázata?
2014. jún. 6. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!