Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Étkezési zavar lehet 25hós...

Étkezési zavar lehet 25hós gyereknél vagy kinövi?

Figyelt kérdés

20 hós korig szépen megevett megkóstolt mindent a fiam aztán egyik pillanatról a másikra ezt sem azt sem evett.nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget gondoltam most nem kívánja de mikor próbáltam visszatérni pár nap múlva szintén nem ette meg.Elfordúl,nyavajog,nem kérem.....ezeket a válaszokat kapom nap mint nap.Szinte alig akar megenni akár gyümölcsöt akár bármit!Elvan ,jól érzi magát aztán ha megéhezik a szokásos ételeket amit szeret azt kéri.

Tanácstalan vagyok mert gondolom az sem jó ha eröltetem de az sem ha mindig ugyanazt eszi!

VALAKIK voltak ilyen helyzetben?Köszönöm!



2014. júl. 2. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az anyukák 90%-a volt ilyen helyzetben. Minden gyereknek vannak ilyen korszakai. Teljesen normális életkori sajátosság. Ha normális kaját eszik, és nem édességet meg nasit, akkor nem gond ha kicsit egysíkúnak tűnik is neked.
2014. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves, ugyanezt játsszuk. Már hülyét kapok a virsli-májkrémes kenyér-virslis rántotta-esetleg sajtkrémes kenyér vacsoráktól. Gyümölcsöt nagyon régen nem hajlandó enni, joghurtot, krémtúrót szintén nem, a hús és köret kombinációt sem eszi. Viszont eszi a főzelékeket, tésztákat, fasírtot, leveseket, egytálételeket, most rákapott a bundás kenyérre (de ezt sűrűn nem akarom, mert nehéz étel). Ez van, nem tudom beletömni.
2014. júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fiamnál kb. 2-2,5 éves korában kezdődött ez, és ma is tart (most 6 éves). Gyakorlatilag hideg kajákból a reszelt sajtos vagy a májkrémes kenyér, főtt ételekből a húsleves, a krémlevesek zsemlekockával, a rizses kaják, a

spagetti, édességfélékből a túró rudi, a fagyi és a tejszelet a zsánere. Gyümi-zölség talán a banán és a kígyóubi. Az összes többi étel kínszenvedés, 2-3 falat után fúj-fúj. Nem tudok mit tenni. Hidd el, próbáltam az elmúlt 3-4 év alatt mindent. Voltam erőszakosabb, de csak sírós vita lett belőle. Voltam a la carte szakács, választhatott akkor 2-3 féléből, nem jött be, meg akkor mentem vissza dolgozni és ez hamar kudarcba fulladt. Most vagyok a laza:

Minden nap van főtt étel, plusz a hűtőben hideg kaja választék. Mivel a kedvencei nagyjából egészségesnek mondhatóak, eszi azokat. Kajaidőben mindig hívom, eszem vele, kedvesen próbálom rávenni új ízek kóstolására. Szeret piknikezni, azaz ilyen jó időben sokat vagyunk játszótéren, parkban, kirándulni, és a leterített pokrócon vígan lakmározik, de csak a kedvenceiből. Egyébként nem kicsi, 118 cm magas, 21 kiló, kicsattan az egészségtől és egész nap fut-mozog-pörög, nagyon aktív, ezért nem is aggódom már annyira.

Ja, és szed Béres cseppet meg Marslakócskás szirupot, azóta javult az étvágya (változatosságra nem, de mennyiségre igen.)

2014. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Kisfiam 5,5 éves. Kb. fél évig nem volt hajlandó húst enni. Most megint eszi a husit, inkább a köret marad ott, a husi mindég elfogy. Nálunk is voltak monoton étrendek, azt adtam neki, nem erőltettem semmit. Zöldséget nem eszik meg semmit sem.
2014. júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!