Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekrajz-elemzéshez ért...

Gyerekrajz-elemzéshez ért valaki? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A párom ötéves kislányával gyakran csináltatok családrajzot, hogy lássam, minden rendben van-e vele.

A szülei két éve váltak el, mi másfél éve vagyunk együtt az apukával, egy éve vagyok része a kislány életének. Anyukának is van új partnere, már a szétköltözés óta.

Eddig minden rajzon csak apa, anya meg a kislány szerepelt, a legújabbon viszont már anyuka partnere is, és én is rajta voltam. Feltételezem, hogy ez jót jelent, a gyerek minket is a család részének tekint, és elfogadta a válást, ugye?

Érdekes még az is, hogy mindig az anyukáját rajzolja maga mellé, a napot viszont következetesen az apai oldalra teszi. Én ezt úgy értelmezem, hogy bár az anyukájával több időt tölt, mégis úgy érzi, hogy az apjától kap több szeretetet. Helyes a következtetés?

Illetve ami egy kicsit aggaszt: a kislány minden rajzon saját magát rajzolja előre. Utalhat ez túlzott egoizmusra, önzésre nála? Mert sajnos hajlamos nagyon önző módon viselkedni, és kicsit félek, mert babát tervezünk, és nem szeretnék ezzel a szokásosnál nagyobb törést okozni a gyereknek. Mit gondoltok erről?



2014. júl. 3. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy laikusként teljesen felesleges igy rajzoltatnod a gyereket.
2014. júl. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy gyermekpszichológus, akkor ez olyan, mint a botcsinálta természetgyógyász, aki összeollóz valamit a netről... ha ennyire érdekel a téma, érdemes elmenni vele szakemberhez (pszichológus).

Tudás és tapasztalat nélkül nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni, komolyan.


Ne következtess- ilyeneket meg főleg ne és ne egy rajzból és ne laikusként.

2014. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Benned már van egy kialakult, szubjektív kép a kislányról (lásd. önző), a rajzoltatást arra használod, hogy megkeresd azt a vonást, ami ezt számodra alátámasztja. Ennek nincs értelme.


Ha már rajzelemzés, azt szakembernek kell csinálnia. De ha nincs baj a kislánnyal, akkor feleslegesen vigyétek pszichológushoz.

2014. júl. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesen NE vigyétek. Ezt akartam írni.
2014. júl. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes szakemberre bízni, főleg, hogy láthatóan már ki is elemezted anélkül, hogy értenél hozzá..

Viszont itt egy kis segítség:

[link]

2014. júl. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Foglalkozom rajzokkal, gyerekrajzokkal is. Amiket írtál abból arra lehet következtetni: a gyerekkel minden rendben van. Elhelyezte az új tagokat a világképében. Természetes, hogy anyuka mellé bújik, mert kicsi még, hogy magát rajzolja elsőnek nem egoizmus. Hogy a Nap az apához kapcsolódik - nem a "több szeretetre" utal- a kisgyerek nem romlkott, ragyogó jó szemléletét tükrözi: az apa a felettes én, a szoláris tudat, a Nap ennek szimbóluma.


Ami még kiderült: félsz a babavárástól.

"és kicsit félek, mert babát tervezünk, és nem szeretnék ezzel a szokásosnál nagyobb törést okozni a gyereknek"

A kisgyerek majd elhelyezi a rajzán a féltestvért, féltékeny is lesz, de ezt minden gyerek megtapasztalja, ez nem lesz súlyos "törés", ha figyeltek rá és szeretitek továbbra is.

Igaziból félsz az előtted álló helyzettől és valahogy megpróbálod feldolgozni - mindez természetes, mindenki fél ettől a lépéstől és az egésztől, mert hát az élet egyik legnagyobb felelősséggel járó része, és aki sokat gondolkodik ezeken, arra még nagyobb nehézség telepedik. Egy kicsit hagyni kell, működik a kegyelem, a természet bölcs: nem kell kigondolnom, hogy alakuljon az a kis test és lélek: alakul, megszületik és szépen rendben fejlődik, ha szeretettel és féltő gondoskodással veszitek körül.

2014. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, olvasd el a Mérey-Binét féle Gyermeklélektan könyvet. Sok mindent segít megérteni, gyakorlatilag leírja, hogy hogyan működnek a gyerekek. Más még az észlelésük, mint a felnőtteké, viszont te a saját, felnőtt szemléletedet feltételezed a gyerekben is.
2014. júl. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Melyik oldalon van a Nap? Hova rajzolja magát a lapon? Jobb vagy balkezes?

Egyébként ha ennyire érdekel, kérdezz szakembert, de a gyereket nehogy elvidd. Semmi baja, minden oké vele, normálisan dolgozza fel a tényeket. Nem egoista, hanem gyerek, egocentrikus normális szinten, hiszen valószínűleg a válás miatt is többet volt középpontban az utóbbi időben. Nem kell neki több jelentőséget tulajdonítani szerintem.

2014. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 3 kérdés diagnosztikus lett volna, de látom, itt sokkal tudják. :)
2014. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!