Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent egy családrajzon,...

Mit jelent egy családrajzon, ha a gyerek önmagát nem embernek rajzolja le, hanem egy tojásdad köralaknak?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a pszichológia, és elkezdtem a gyermekrajzok elemzéséről olvasni, elővakartam hát a régi, gyerekkori rajzaimat. Erről sajnos nem találtam semmit, de érdekel, mit jelenthet.

2013. ápr. 10. 04:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Emberalakot tud rajzolni, mert a szülők emberalakúak egyértelműen.
2013. ápr. 10. 04:53
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a hatalmas fantáziának a jele is akár. Maga a gyermek tudna válaszolni rá, hogy miért olyan alakú amilyen. Lehet, hogy űrhajóban van, lehet, hogy burokban, lehet, hogy megette a kisgömböc. Nem szabad mindenre jelentést erőltetni. Mert egy rajznál sokat jelent az is, hogy éppen milyen környezetben rajzolta a gyerek.
2013. ápr. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

En nem ertek hozza, de en is hallottam, hogy a csaladrajzon igen is, mindennek jeletese, jelentosege van. Sztem kerdezz meg egy gyermekpszichologust (kicsi ra az esely, hogy itt a valaszolok kozott van), minden oviban, iskolaban van ilyen, az intezmeny meg tudja mondani, hogy a het melyik napjan, hany orakor megy.

Az egyik baratnom is gyermekpszichologus, de kulfoldon el, ha esetleg beszelek vele, rakerdezek.

2013. ápr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Es csak egy "kor" van? Semmilyen testresz nincs? Kez, lab, szem, haj stb? Honnan tudod, hogy Te vagy az? Vannak testvereid? Ok szerepelnek a rajzon?
2013. ápr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Számít, hogy a gyerek milyen körülmények között rajzolt. Pszichológusnál, vagy közösségben kifejezett kérésre készített családrajzot érdemes elemezni, mert akkor a gyerek tényleg a családot rajzolja le. Egy valamikori rajzot nem lehet így elemezni. Esetleg, ha több ilyen előkerül és azon is így szerepelsz akkor lehet elgondolkodni rajta.
2013. ápr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2013. ápr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában az,hogy tojásdad nem szabad értelmezni,mindig az egészet egyben kell nézni, Úgy értem az egész képet,az adott személy kitől milyen távolságra van,feljebb vagy lentebb van stb. A tojásdadról az jut eszembe,hogy kör lenne,de egy vagy kétoldalról nyomás érte.Kör a körforgás-> minden körülötte forog, Pl ha bal oldalról nyomott az a múltat és anyát jelenti,a jobb az apa a jővő (tehát valamiféle nyomást az adott személytől) Nem tudom elég érthetően írtam-e le,mert ez elég bonyolult. A lényeg a rajzok és az írás tekintetében,hogy a rajzot csak egyben, a megjelenített személyek tárgyak egymáshoz viszonyított távolságát kell vizsgálni,és a térszimbolika (Max Pulver) segítségével kell értelmezni.
2013. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az oviban készült, és az óvónő írta oda az emberalakokhoz a neveket, feltételezem, megkérdezett. A távolságot, kartartásokat kielemeztem már, egyedül ezt nem értem. Nincs arc sem, semmi, csak egy köralak. Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
2013. ápr. 10. 19:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Az egyik beíró által említett burok jelleget valószínűsítem -bizonyos szempontból elhatárolódást-, de könnyebb meglátást mondani, ha látom a rajzot.
2013. ápr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 17. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!