Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek hirtelen és viszonylag...

Akiknek hirtelen és viszonylag kis korú gyermekét be kellett adni bölcsibe hogy éltétéek meg?

Figyelt kérdés

2.-ik kisfiam 18 hós.Eredetileg úgy volt hogy januárban tölti a 2 évet még lesz 50 nap szabim és kb márc-ápr-ban kellett volna újra munkába állnom!Nagyobbik fiam 4 éves de a két gyerkőc között is visszamentem egy kicsit(fél évre)dolgozni!Nem is ez a lényeg!

A héten felhívtak a munkahelymeről(Bank)hogy hirtelen egyik kollégát áthelyezték egy másik városba így szeptemberrel mennem kellene dolgozni!Ha most nemet mondok akkor ki tudja hogy jövőre lesz-e itt helyem lehet csak vidéken ahova minden nap utazgatnom kéne 30-40 km-t oda vissza ,így azt az időt is a gyerekeimtől venném el!Így nem kérdés sajnos hogy igent kell mondanom!De egy porcikám se kívánja hogy visszaálljak!És nem azért mert bele lustultam az itthon létbe hanem mert:

1.nagyon stresszes meló egy r.hadék főnökasszonnyal aki a nap minden percében cseszeget!

2.a kicsi még csak 18 hós nem is beszél nagyon anyás nagyon hozzám van nőve így nem is tudom,hogy fogja ezt megszokni(vagyis tudm úgy mint az első fiamnál aki sokáig sírt és egy kicsit lelkileg meg is viselte-akkor kellett éjszakánként újra kellenm hozzá meg újra befeküdni mellé mert anya hiánya volt)

3.nagyon nagy felelősségteljes munka,milliók folynak keresztül 1 nap a kezem között közben minden szabályzatban legyél otthon de azt ott a munkahelyen nincs idő elolvasni áttanulmányozni haza kell hoznom de itthon meg a két gyerek "szétszed".Az első gyereknél is azt éreztem nem találom az egyensúlyt a munka és a család között,hogy minden rendben legyen,mindenre oda legyen figyelve(tisztasági csomagok oviba bölcsibe,nyílt nap,farsang,itthon háztartás nulla segítség,éjjel nappal dolgozó férj stb)

NAGYON FÉLEK!

Az eszem tudja hogy ennek örülnöm kéne mert egy viszonylag kis városban jó meló de a szívem szakad meg a 1.5 évesemet "bedugni" bölcsibe és ilyen váratlanul!Olyan jó lett volna erre jövő tavaszig lassan lelkileg felkészülni!

Bocsánat hogy kicsit zavaros de jó volt ki írni magamból!

Írjatok aki hasonló helyzetben van/Volt



#luzd
2014. júl. 3. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg másik munkát keresni, ami kevesebb stresszel jár.
2014. júl. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Az enyém 16 hónaposan ment bölcsibe,minden rendben volt,mindketten könnyedén vettük sírás,hiszti nélkül. Hidd el a gyerek könnyen veszi ha te nem streszelsz felesleges és aggódsz, én csak jót tudok a bölcsi kérdésről mondani.Azt azért elmondom a fiam nem 16 hónapos volt mikor először nélkülem töltött időt,tehát ez is közrejátszott pár hetes korától vigyázott rá nagyszülő is 1-1 órát egyre többet, 1 évesen anyukámnál aludt egyedül amit imádott.
2014. júl. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Szia! En meg csak most várom az első babámat.

Angliában elek,ahogy a szülési szabadság mindössze 9 hónap,amiből egy hónapot itthon vagyok,mielőtt megszületik a pici.

Tehát 8 hónapos korában be kell adnom bölcsődébe.

2014. júl. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
sok degenerált anyuka nyomkodja a piros gombot
2014. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két megoldás van: ha ennyire nem bírod ezt a munkát, keresel másikat.


A másik, hogy kicsit összeszeded a gondolataid, és rájössz, hogy van még idő szeptemberig. :) Az én lányom is kb. ennyi idősen került bölcsibe (20 hónapos volt), pár szót beszélt még csak, és iszonyú anyás volt. Csak jót tudok mondani a bölcsiről: szuper gondozónénik, a gyerek kinyílt, nyitott lett mindenre, sokkal nyugisabb, sokkal kevésbé anyás (vagy mondjuk inkább úgy, egészségesebb mértékben, mert az én lányom totál rám volt nőve). Összeegyeztetés: a férjem orvos, tehát van, hogy egyedül vagyok vele, és bár ő az egyetlen gyerekünk, én mellette dolgozom, egy másik városban pedig tanulok két szakon. Szervezés kérdése, és minden jól fog menni. Észben tartás: alkalmazások a telefonra, nekem az evernote jött be, ha valaki mond valamit, azonnal (!!!) beírom, két nappal előtte emlékeztet, meg aznap is, és így az agyam helyett is agyam tud lenni. Nálunk minden jól alakult, kiscsaj is szereti, mi is összehoztuk. Sok sikert, és kitartás!

2014. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jaj,meg tudlak érteni!Az én fiam is idén szeptemberben kezdi a bölcsit.Akkor 22 hónapos lesz.Én is rettegek és már most görcsberándul a gyomrom,ha belegondolok,hogy ott kell majd hagynom,bár tudom,hogy ezzel jót teszek neki.Én abban bízom,hogy a kezdeti nehézségek után jól fogja érezni magát a bölcsiben és biztos,hogy jót fog tenni neki a közösség.

Ráadásul neked legalább van már biztos hely,ahova mehetsz dolgozni,de nekem sajnos még az sincs.Szeptembertől tehát a gyerkőc megy a bölcsibe,én meg ezerrel munkát keresni!Nagyon félek tőle és ez a másfél hónap oly gyorsan elröppen...

2014. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem teljesen tartozom a kérdésed célcsoportjába, de azért válaszolok, remélem segít. Én tudtam előre, hogy mikor kell visszamennem és a fiam 2 évesen ment. De pocsékul éltem meg, tele voltam önváddal és félelmekkel. Azonban ahogy elkezdődött a beszoktatás, minden sokkal jobb lett. Jó helyre került, csak előnyére vált a dolog, és a kisebb gyerekek szülei is ezt mondták. Nagyon szeretett járni, nagyon jó döntés volt. Próbálj megnyugodni, ahogy elkezdődik, jobb lesz. Legyél magabiztos, érezze a babád, hogy biztos pont vagy, akkor ő is jobban fog alkalmazkodni. :)
2014. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Végül úgy döntöttünk nem megyek még vissza dolgozni!

2014. júl. 12. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!