Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15,5 kg-os,93 cm magas,2 éves...

15,5 kg-os,93 cm magas,2 éves fiamnak milyen autós ülést lenne érdemes venni?

Figyelt kérdés
Most 0-18 kg-os ülése van, de lassan le kell cserélnünk, mert kezd a feje túlérni rajta. Pajzsosat biztosan nem viseli el, nincs hozzászokva.
2014. júl. 7. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod előre. Nekem a közel 4 éves fiam épp csak 3 cm-el nagyobb a tiednél, úgyogy még bőven jó a 9-18 kg-os ülés. A keresztlányom 4,5 évesen pedig akkora, mint egy 6 éves, ő meg már 2 évesen megkapta a 36 kg-osat.
2014. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy 15-36kg-os ülést.
2014. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nézegettem a 15-36 kg-os üléseket, de ahhoz viszont még kicsinek tartom, hogy az autó saját övével legyen bekötve. Ezt néztem most, esetleg ismeri valaki? Az ADAC teszten megfelelő minősítése van.
2014. júl. 7. 13:35
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, link:
2014. júl. 7. 13:35
 5/10 A kérdező kommentje:

Bocs, kicsit béna vagyok ma :)

[link]

2014. júl. 7. 13:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Belső öveset már nem ajánlott ilyen nagy súlyú gyereknek. Nézzél róla videókat és egyből pajzsos ülést választasz. Nekünk Cybex van, soha nem volt gond a pajzzsal.
2014. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 0-25 kg ülésünk van a gyereknek, és 15-25 kg között már úgy javasolják a bekötést a füzetében, hogy az autó övével van bekötve. Úgyhogy nyugodtan kösd úgy.

De menjetek el a Brendonba, ott rengeteg ülés van, bele tudjátok ültetni a gyereket, és a VALÓSÁGBAN megnézni, hogy tényleg jó-e neki.

2014. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagyon jó a pajzsos, ismerem, a barátnőméknek is az van, de így azt is látom, mennyire beszorítja a gyereket. Megpróbáljuk majd az övékét, hátha mégis elviselné, de gyakorlatilag esélytelennek érzem nálunk a pajzsot, ismerem a fiam, ezt a fajta beszorítást nem fogja elviselni. Nem tudom mi legyen, mert a mostani ülésünket már sokáig nem tudjuk használni és most egy olyan ülést szeretnék, amit már nem kell lecserélni. Nem baj, ha drágább, de 2 évente nem akarok ülést cserélgetni. valószínűleg elmegyünk a Brendonba és próbálgatunk :)
2014. júl. 7. 13:56
 9/10 anonim ***** válasza:

15-től ülésben tényleg nem ültetheted :)

mi 2 éves korában 9-36os ülést vettünk, jó döntés volt :)

2 évig használtuk még a saját övét, aztán most télen az overál miatt vettük ki, azóta használjuk az autó saját övét, tehát 4 éves korától. mondjuk hozzátenném, hogy 116cm volt akkor a fiam.

a 6 éves unokatesó picit kisebb a fiamnál, ők még az ülés övét használják, szóval 93cm-es gyereknek bőven kell még bele az öv.

de érdemes már nagyobb kategóriáét venni, hogy 2-3 év múlva ne kelljen megint cserélni, mivel van benne szűkítő ezért nem nagy nekik már ebben a korban a 9-36-os :)

2014. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, kedves 9-es válaszoló, én is így gondolom. Elmegyünk és próbálunk 9-36 kg-os üléseket, aztán csak találunk. Köszönöm szépen a válaszokat.
2014. júl. 7. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!