Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismertek olyan gyereket aki...

Ismertek olyan gyereket aki meg nincs 2 eves (1 honap mulva tolti), es mar szinte 3 mondokat ismer azon a szinten hogy a sor utolso szavat o mondja?

Figyelt kérdés
szerintetek ez "kulonleges" vagy normalis dolog?
2014. júl. 15. 12:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Masodiknak szanom, most talaltam ra, erre en is valaszoltam! Erre a kerdesre gondoltal?

2014. júl. 15. 14:18
 12/18 anonim ***** válasza:
Igen, erre. Bocs, azt hittem te vagy ez is :D
2014. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
65%
Ismerek ilyet, a fiam :) 19-20 hónaposan a Tarka kutya hová mégy című mondóka minden második sorát ő mondta, sok szót csak úgy megtanult hogy nem is értette, tudja a Hopp hopp katonát, angolul az ABC-song-ot, de inkább nem sorolom. Már nagyon korán elkezdett beszélni, most töltötte a 2 évet és mondatokban beszél, nagyon nagy a szókincse is. A férjem szerint nem csoda, annyit beszélek hogy mellettem még egy némakacsa is dalra fakad... Szóval szerintem ez normális dolog, mert megszoktam, de néha elviszem a manót napközibe szociaalizálódni, ott nagyon sztárolják a nevelők mert nekik furcsa hogy ennyit szövegel a gyerek. Barátnőm fia még korábban beszélt, ő már idősebb, de mindig ámuldoztam amikor telefonon beszéltünk, mert a másfél éves kissrác érthető mondatokat mondott a háttérben az anyjának.
2014. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, nekem olyan jo erzes Ot (a kislanyomat)igy hallgatni "beszelni" mert latom hogy imadja a versikeket; nekem kulonleges, mert problemas volt a terhessegem, koraszulott is volt,es szuletese utan is egy honapot ultunk korhazban...igy nagyon megfog minden mozdulata...
2014. júl. 15. 14:46
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "a sor utolso szavat o mondja"?
2014. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Utolsonak: pld. esik az eso, azik a mezo, haragszik a katona, mert megazik a lova. (az eso, mezo katona lova szavakat o mondja...)
2014. júl. 15. 20:47
 17/18 anonim ***** válasza:
A kislányom 2 évesen tudott 3-4 mondókát, kis segítséggel (egyébbként jellemző a családunkra a korán kialakuló jó beszédkézség). De a szomszéd kisfiú 6 héttel idősebb és ő is tudott mondókákat (Anyukája gyógypedagógus és sokat foglalkozott vele) . Mindketten 1,5 évesen kezdtek beszélni. Most 4 évesek, és teljesen átlagosak. Illetve sokan vannak akik hasonlóan jól beszélnek, mesélnek a kortársaik közül.
2014. júl. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
44%

Az en 2 eves kisfiam alig mond par szot, es csak babanyelven beszelget, igy szamomra ha egy fiatalabb vagy hasonlo koru gyermek mar beszel, mondokazik, az nagyon ugyes, de normalis dolog. A fiam mozgasban nagyon ugyes. Viszont egy-ket even belul ez nem fog szamitani, mert utolerik egymast fejlodesben. En hiaba mondokaznek vagy olvasnek neki, kiveszi a kezembol, helyere teszi, es inkabb autozni vagy setalni, motorozni hiv.

Kirakos jatekokban is nagyon ugyes, nagyon finom kezmozdulata van, tablagepen szinte barmit kirak, bekeres barmilyen meset (felugyelettel persze), de 4-6 darabos hagyomanyos kirakokat is osszeilleszt mar, a formakirakokat pedig mar csukott szemmel is eltalalna szerintem. :) A rokonsagban van egy ket honappal fiatalabb kislany, o mar szepen, mondatokban beszel, mindenki dicseri a csaladban, visztont csetlik-botlik, nincs olyan finom, ugyes kezmozgasa mint a fiamnak, megis mindenki szerint milyen okos, mert beszel, a fiamra pedig semmit nem mondanak, sot neha megjegyzik hogy meg nem beszel. Rosszul esik picit persze, de igyekszem nem rosszul reagalni, mert en jol tudom, hogy a mozgasban es logikai jatekokban egy kis zseni, es egy-ket even belul mar ugysem lesz semmi egetvero kulonbseg a ket gyermek kozott. :)

2014. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!