Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a baj? Egyáltalán...

Mi lehet a baj? Egyáltalán van baj? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Kislányom 6 éves, elég érzékeny gyermek. Az elmúlt hetekben volt bárányhimlős, majd utána egy hányás-hasmenős vírust is elkapott. Mióta ebből kigyógyult elég furcsán viselkedik ebéd közben. Az első pár falat után közli, hogy fáj a hasa, majd legtöbbször elmegy nagy wc-zni, de van, hogy abbahagyja az étkezést is. Nem tudom eldönteni, hogy ez most valós fájdalom lehet, vagy csak még mindig fél, hogy hányni fog az ételtől. Azért nem tudom, mert csak ebédnél csinálja ezt és ebéd után 5 perccel már semmi baja. A többi étkezésnél semmi gond nincs. Találkozott már valaki ilyen problémával? Mi a megoldás? Ez már lassan 3 hete tart.... Kérlek, segítsetek mit csináljak!

Előre is köszi!



2014. júl. 16. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
vidd el dokihoz a kislanyodat.mond el a panaszokat es nezze meg alaposan.remelem nincs semmi baja
2014. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább pszichés ok lehet, ha a többi evésnél nincs gond. Próbálj vele szerepjátékozni-főzzetek a babáknak,ebédeljetek a babákkal együtt, hátha kiderül valami.

De ha nem változik mindenképp nézesd meg orvossal.

2014. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, azt még elfelejtettem leírni, hogy amikor megkérem, hogy mutassa meg hol fáj, akkor nem a gyomrát mutatja, hanem a lejjebb lévő részt...
2014. júl. 16. 14:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk szinte szóról-szóra ugyanez volt, csak az én kisfiam 4 éves. Én adtam pro+kidet, illetve jópár hétig kiiktattuk a tejet és a tejtermékeket az étrendből. Valamint a kakaós ételeket-italokat is, mert azok után is fájt a hasa. Nálunk az összes étkezés alatt előfordult, de nem mindig. A vége felé már gyanús volt, hogy a "nemszeretem" ételeknél fáj csak a hasa. :) Volt benne szerintem pszichés ok is, meg tényleges fájdalom is. Én nem erőltettem az evést, azt csináltuk, amit leírtam, néhány hét alatt rendeződött.

Remélem, a kislányod is hamarosan rendbe jön!

2014. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

:(

Én is megpróbálnék valami probiotikumot...és ezzel pszichésen is lehet hatni rá (ha félelem áll a hasfájás mögött)...elmondanám,hogy ettől gyorsan meggyógyul a pocakja :)

...szerintem elképzelhető,hogy valóban fáj a hasa,vagy inkább a belei? A bárányhimlő kiüti az immunrendszert..utána a hányós vírus... :(

Tudod a reklámban is azt mondják,hogy az immunrendszer nagy százaléka a bélrendszerben "található" :)

Probiotikum és diétás,kevésbé fűszeres ételek...én ezzel próbálkoznék.

2014. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is probiotikumot adnék.

Mikor lányom elkapta a hányós vírust bőven 2-3 hét is eltelt, mire a régi lett az étvágya. Ha nem javul 1 héten belül akkor doki.

Egyébkénbt biztosan fél is attól, hogy megint rosszul lesz.

2014. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Akkor megpróbálkozom a probiotikummal. A napokban talán javult a helyzet, az étvágya jobb lett, főleg ha olyan étel van, amit nagyon szeret. Az első falatoknál nagyon óvatosan eszik, majd ahogy észreveszi, hogy nem "fáj" a köldöke alatt a pocija, akkor igencsak jó étvággyal eszik. Még egyszer köszi a válaszokat!
2014. júl. 20. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!