Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adjatok tanácsot mit tegyek,...

Adjatok tanácsot mit tegyek, ha nem akar aludni 2 év körüli kislányom délután? Még korai lenne a délutáni nem alvás nem? Csak a kínlódás, nyüglődés megy ma is 1,5 óráig próbálkoztam, nem aludt el, már teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Az éjjellel nincs gond este 9től reggel kb. 9ig alszik és este is egyedül alszik el. De a délutánok 2 hete katasztrófák. Délután nem tudom betenni a kiságyába, mert üvölt. Megszokta, hogy korábban sétáltam, ringattam, majd ha elaludt betettem az ágyába. De egy ideje én ültem, ő rámfeküdt úgy aludt el, de már ez se megy, mert felébred ha betenném az ágyba. Így próbálkozom, hogy melléfekszem a kanapén, néha elaszik, de van, hogy nem. Pedig már nem teszem le korán, csak fél3 körül, míg korábban gond nélkül elaludt már fél 2 körül. Akár könyvet is elolvasok, vagy adjatok jó tanácsot, nektek mi vált be, aki hasonló cipőben járt? Lehet, hogy elég neki az éjjeli 12 órás alvás?!!

2014. ápr. 9. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Napi 12 óra alvás bőven elég egy 2 év körüli gyereknek. Az én 2,5 évesem 9-től 6-fél 7-ig alszik, és így alszik délután maximum 2 órát. A 15 hónaposom is kb. 12 órát alszik összesen egy nap. Vagy hagyd, hogy ne aludjon, vagy szoktasd rá a korán kelésre.
2014. ápr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elfogadod,én fiam 2 évesen már nem aludt itthon,mióta ovis 2 hónapja már az oviban sem alszik 2 hét múlva lesz 3 éves,ellenben este 7-fél 8tól alszik reggel 6ig,tovább nem bír aludni,és mivel nem alszik délután 7-fél 8kor este pillanatok alatt elalszik.
2014. ápr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja még annyit bölcsis volt és ott mindig aludt 2-2,5 órát nem tudom hogyan, az oviban talán havi 1-2szer alszik fél órát,inkább csendes pihenőt beszéltünk meg hétvégére amikor mindenki pihen,Ő csöndben játszik
2014. ápr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a kislanyom 2 eves kora ota nem alszik delutan. o kesie bagoly, este 9korul megy alduni es alszikg reggel 8-9ig. mindig is ilyen volt. Ha nem akar aludni nem kell eroltetni. probald korabban este lefektetni.
2014. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Simán elég lehet neki egy nap összesen 12 óra alvás.

Enyém 11-12 órát alszik egy nap a nappali alvással együtt!

2 év 2 hónapos

Télen volt hogy 11 órát aludt éjjel, és akkor ő sem akart aludni délután, de most hogy korábban világosodik, éjjel csak 9-10 órát alszik, nappal pedig általában másfelet.

2014. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én 4 évesem alszik 12 órát(éjjel 10 nappal 2)jó tudom nem egyformák a gyerekek de azért sztem egy 2 évesnek még igencsak szüksége van a nappali alvásra!valahol olvastam hogy ez nagyon fontos az idegrendszeri érettségre és a nappali alvás mássabb mint az éjszakai!

Én azt csinálnám hogy kelteném fél8-8 körül reggel!Ne aludjon 9-ig és akkor lefárad ebéd utánra!Amúgy sem árt ha beáll a belső órája a korábbi kelésre mert azért ez majd bölcsi vagy ovikezdéskor jól fog jönni!

Van egy barátnőm,3,5 évesen kezdte a lánya az ovit,ők is szerettek reggelente sokáig aludni,lustálkodni de valami írdatlanul megszenvedte a kislány a korábbi kelést,egyszerűen alig bírt átállni hogy 7 fél 8 fele kelés van de hát anyukának muszály volt menni dolgozni!

Szóval én kelteném reggel korábban!

2014. ápr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Próbáld meg hogy nem alszik napközben de 9nél előbb ne engedd aludni mert szivni fogsz vele ha PL 7kor alszik 9kor kel! Én már szivtam igy vele hogy 8kor kidölt 10kor felkelt és utána csak hajnali 5kor aludt el délig! Lányom sem alszik mindig! Júniusba lesz 2 éves
2014. ápr. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más,ettől még fejlődik az idegrendszere, a nappali alvás baba korban fontos, 2 évesen már nem baba ilyenkor kevesebb az igénye.
2014. ápr. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha nem akar aludni otthon akkor ne aludjon akor majd korábban fekszik le este aludni az én lányíom se aludt itthon ennyi idősen a bölcsiben aludt mindig .
2014. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%

Én is megpróbálnám esetleg reggel korábban felébreszteni, bár tudom, nehéz, hiszen örülünk, ha alszik.

Délelőtt úgyis lefárad, hisz itt a jó idő.

Én nem hagynám rá, 2 évesen igenis szüksége lehet még egy kis szunyókálásra. Az én lányom is sztrájkolt egyszer, de sikerült visszaterelni a rendes kerékvágásba.

2014. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!