Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem bírok a 3 évesemmel?

Nem bírok a 3 évesemmel?

Figyelt kérdés

Kezdek megőrülni a fiamtól. Okos, aranyos, imádnivaló, de sokszor szófogadatlan. Rájön az 5 perc, ami aztán végigkíséri az egész napunkat, és egyszerűen nem bírok vele. Nem használ a szép szó, a kiabálás sem, a játékmegvonás, zsarolás, és megvolt a popsira csapás is, semmit nem ér. Büntisarokba bevonul önként és vígan megvárja amíg kijöhet, ennek sincs értelme.

Nem tudom mit rontottam el, mindig próbáltam ésszerű határokat felállítani, és mindig dícsérem ha szépen viselkedik vagy csinál valamit.

Néha már teljesen kivagyok idegileg, nulla a türelmem, és félek hogy valamit nagyon-nagyon elrontottam.

Szeptembertől megy oviba, reménykedhetek, hogy ott kicsit beáll majd a sorba?


Nem is tudom miért írtam ki ezt a kérdést, tudom nem láttok bele az életünkbe, de talán ha vannak itt sorstársak, vagy akiknek sikerült pozitív irányba terelni a dolgokat, azt szívesen meghallgatnám.

Köszönöm, hogy elolvastatok.


2014. júl. 17. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozik. Nálunk is ez van. Most minden héten 3 napot Balatonon vagyunk, rengeteg gyerekkel játszik szépen a strandon, semmi probléma vele, jól beilleszkedik. Szerintem nálatok is unja már a fejed, bocsi a kifejezésért, de én ezt érzem nálunk.
2014. júl. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ebben biztosan igazad van. Nem egy itthonülős típus, de egész nap nem lehetünk a játszón (panelban lakunk). Remélem tényleg az oviban lesz annyi inger és mozgástér neki egész nap, ami majd lenyugtatja.
2014. júl. 17. 18:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztos, látom ez alatt a 3 napok alatt, hogy teljesen más.
2014. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3 éves lányomnál ugyanez a helyzet. Ezelőtt nagyon jó kislány volt, meg lehetett vele beszélni mindent. Mintha "elromlott" volna, dacos, hisztis. Látszólag ok nélkül, legalábbis a legapróbb dolgokon. Szép szó, kiabálás, türelemmel, türelmetlenül, bünti, semmi nem használ. Azt hiszem, egyszerűen korából adódik, mert a nevelésén semmit nem változtattam. Nem hiszem, hogy unatkozik, vagy otthon játszunk, vagy csavargunk, ha egyedül játszik, persze örülök neki, tehetem a dolgom . Ha ügyesen csinál valamit vagy jól viselkedik, mindig megdícsérem, látom rajta, jólesik neki, de néha (gyakran) ki kell adnia magából a rosszaságot. Nem tudom, mit fog hozni a szeptemberi ovi, ő is most fog kezdeni. Segíteni, tanácsot adni nem tudok, de tudd, nem vagy egyedül.
2014. júl. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az unatkozást arra értettem, hogy már abban a korban van, hogy a korosztálya kötné le igazán. Látom a különbséget milyen, ha gyerekekkel játszik és milyen ha velem. Mi is elvagyunk, de a gyerektársaságra már szükségük van.
2014. júl. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előttem szólónak abban igaza van, hogy a gyerektársaságot nagyon szereti, velem biztos nem olyan izgalmas a szerepjáték, mert századjára ugyanazt játszani, biztos nem vagyok túl lelkes.
2014. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is 4-es! Hát az én fiam mondjuk eddig sem volt egy szent, születése óta akaratos, örökmozgó típus. Mi már 2 évesen túlvoltunk a dackorszakon, legalábbis azt hittem, de ezek szerint mégsem. Ma egész nap mintha direkt azt kereste volna, mivel tud kihozni a sodromból. Egész délelőtt lent voltunk amúgy a játszón, de délután már zuhogott az eső, és kezdődött a dili. Egyszerűen nem tudja normálisan, nyugodtan lefoglalni magát a játékaival.:(
2014. júl. 17. 20:26
 8/9 anonim ***** válasza:
A múltkor hétvégén hisztivel kezdett, de apukája azt mondta, menjünk kirándulni. Gondoltam, de jó, jutalom jár a hisztiért (sokszor játszunk a szobában is kirándulósat). De kizökkentette az alaphangulatából, kenyérre lehetett kenni az út alatt és utána is. Kár, hogy nem lehet minden alkalommal ilyet vagy hasonló kizökkentést csinálni, de néha beválhat. A hétköznapokban, otthon nem sikerül kitalálni mindig ilyet.
2014. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikor lányom elkezdte a közösséget, a hiszti az első hónapokban csak fokozodott. Ott tündér volt, hipphopp simán beszokott. De kevesebbet aludt, evett, nem kakilt stb.. délutánra , itthon "robbant". Szóval nem akarlak elkeseríteni de rövid távon az ovi szerintem ronatni fog a helyzeten, aztán néhány hónap múlva már sokat fog javulni!
2014. júl. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!