Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyszerűen úgy érzem nem...

Egyszerűen úgy érzem nem bírok 2 és fél évesemmel!?

Figyelt kérdés
Adjatok tanácsot légyszíves ,mert már megörülök ! Imádnivaló kisfiammal egyszerűen nem bírunk ,bármit teszünk nem jó ! Ha valami másként történik mint ahogy azt ő elképzeli akkor kiabál a földön fetreng és ami a legrosszabb ,hogy ütöget ,csapkod !Voltak már alternatívák erre a viselkedésre de semmi nem válik be ,hiába a szép szó a türelem,a határozottság a büntetés ! Teljesen kiakadtam ,nem tudom mit tegyek !!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. ápr. 16. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Elégítsd ki az igényeit.

Ha jóllakik és nem szomjas és kialussza magát na meg a szórakozási téren is megkapja amit kell akkor nem ilyen.

Legalább is az enyémek megbékülnek ha eltalálom mi a bajuk.

2012. ápr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Xabó ***** válasza:
Ez egy nehéz időszak sajnos,nincs rá megfelelő módszer át kell esni rajta, mivel minden gyerek más és más általános megoldás nincs.Gondolom már végig bújtatd az internetet de hidd el majd elmúlik,kinövi.Kitartás!2 éves fiú anyukája.
2012. ápr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom ( 3 gyerekem van egyikkel túl vagyunk ezen a korszakon másik épp ezerrel benne van (2.5 éves) harmadik még pici de gondolom ugyanez lesz nála is) hogy ebben az életkorban a szükségletei kielégítésén TÚL is néha tökmindegy mit csinálsz hogy csinálod, hisztit és ordítást eredményez. Azon kívül hogy következetesen ugyanazt csinálod mindig büntetésként, és ebből nem engedsz még akkor se ha azt látod az égvilágon semmi haszna- csak annyit tehetsz hogy VÁRSZ. Kivárod hogy kinője.

Nekem az elsővel is ez volt, most 4.5 éves és egy tündér. Pedig élénk, élménykereső mozgós típus de egyszerűen megtanulta kezelni az indulatait egy élmény vele bárhova elmenni, okos értelmes, már van türelme.

2-2.5 éves korában kb. túléltünk minden napot csak.

Most a középsőm van ebben a hiszti korban, mindent csinálna persze nem megy neki sok minden még, önállóan szeretné mint a nagyobb de nem lehet neki vagy nem képes rá. Mindent azonnal rögtön szeretne, várni nem képes. Pedig egy 7-8 hónapja még egy teljesen nyugodt csendes gyermek volt, csak mosolygott, bújt el se hiszem ha így visszagondolok.

Tartom magam MINDIG ugyanazokhoz a szabályokhoz, pl. nem szállunk ki a babakocsiból vagy a bevásárlókocsiból vásárlás közben, mert egyáltalán nem hallgat ránk a boltban. Nem most próbálom meg a türelmes vásárlásra szoktatni amikor épp életkorilag is alkalmatlan rá. Ezzel egy feszkó forrást megspórolok.

Ezenkívül ha verekszik harap! vagy ilyesmi az szigorúan "kizárást" von maga után tehát egyszer szólok, másodjára megyünk a bünti sarokba. Ordít és igen legközelebb is megpróbálja (tehát látszólag semmi haszna) de később ez hidd el beérik.

2012. ápr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2 és fél éves, a nagy hisztik korszaka. Az első dackorszak a szakmai neve. Nem nagyon tudsz mit csinálni. Ignorálod. sír, fetreng,nem reagálsz. akkor hamar rájön hogy teljesen felesleges hisztizni, mert úgyse kapja meg amit akar és abbahagyja. Azért ez a "hamar" lehet pár hónap. És ne aggódj, jön majd a következő ilyen korszak 5-6 évesen :)
2012. ápr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele mit kezdeni.Nekem 28 hónapos a legkisebb,de ő is most ebbe a korszakba van benne.

Reméljük pár hónap s kinövi.


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én 23 hónapos kisfiam is ilyen:(Sajnos nem vált be semmi,de amit csinál az már néha sok.Nincs türelmem se már:(Pedig imádom.A párom is ilyen rossz volt kiskorába, meg később is,így felköthetem a gatyámat:)
2012. ápr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam még csak 20 hós, de már egy hónapja csinálja. Remélem tényleg kinövi, mert már rettegek tőle néha, hiába terelem a figyelmét. Most egész nap kint lenne, a terasz ajtónál őrjöng, kimegyek vele, 2 óra múlva, ha be merem hozni, elszabadul a pokol. Lépcsőzni is szeret, persze fogom még a kezét, de azt se lehet órákig, a játszótérnél mindig el akar csavarogni, ott is hiszti. Ha mást játszanék vele, rögtön szét dobálja. De olyan furcsa, hogy minden dühöm elszáll, ha este kikunyizza magát, hogy hozzám bújjon.Remélem visszatér a kedves énje.
2012. ápr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ,most látom ezzel a problémával nem vagyok egyedül !
2012. ápr. 16. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!