Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírok az egy évesemmel....

Nem bírok az egy évesemmel. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nagyon mozgékony kislány.Egy percre nem ül meg a fenekén.Egész nap "úton van". Viszont 3-4 napja rájött hogy fel tud mászni a fotelba a székre és tegnap már a székről felmászott az asztalra is és onnan vigyorgott rám állva.A hajam az égnek állt.Semmi veszélyérzete nincsen.Ahhoz még túl pici gondolom, hogy legyen..Félek, hogy leesik így mindig készenlétben vagyok mögötte.Hiába veszem le rögtön visszamászik.Hiába mondom hogy nem szabad mintha meg se hallaná amit mondok, pedig már látom sok esetben, hogy érti mit mondok.Elkezdődött a hisztis korszak is, kezdetleges formában már jelentkezik.Ha elveszem amivel játszik (mert épp az egy újság amit darabokban készül elfogyasztani) akkor sír érte.Szerencsére abba hagyja hamar és elfelejti.Viszont ez a székre asztalra mászás nagyon aggaszt.Annyira félek, hogy leesik..:( "Csak azért is" ellen valami bevált trükk??
2013. ápr. 1. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Megértelek, nálunk ugyanez van. Én úgy nyerek magamnak némi időt főzésre, wc-re ha járókába teszem.. Ezen kívül próbálom lefoglalni, hogy lássa, nem csak az asztalra mászás a móka. Pl ő nagyon szeret pakolni is, ezért leraktam a nappaliban egy régi polcosszekrényt, amire felpakoltam ruhákat, újságokat, használaton kívüli dolgokat. És ezeket pakolhatja, plussz be tud bújni az alsó polcra. Ami azért nincs magasan, így nem esik le. Ezzel 15-20 percet is elvan :)
2013. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne tiltsd meg neki! Legyél ott mellette, tanítsd meg lemászni, de ne tiltsd, mert annál inkább mászni fog. Persze, hogy mászik, hiszen élvezi, hogy magasan van :-D Még a felnőttek is élvezik a hegymászást, nemhogy az a kisember, akinek ez még totál újdonság :-D

A másik dolog: ha van felesleges matracotok, akkor azt tedd a kanapé elé, és engedd, hogy ráessen a matracra. Persze ekkor is ott kell lenni, és figyelni, hogy ne fejjel előre essen le, de azért csak hagyjad, had tapasztalja meg az esést. Én pl Azt csináltam régen, hogy elkaptam ugyan, de csak az utolsó pár centiméteren, hogy érezze a mélységet. Szépen ki is alakult a félelemérzete, már nem ugrál le sehonnan, nyugodtan tudok úgy főzni, hogy ő közben a konyhapulton üldögél.

Azt is megteheted, hogy ott állsz mellette, és miután felmászott, te mindig leveszed. Nem is kell mondani semmit, ne reagálj hevesen a dologra, mert ő csak kipróbálja a mászást, a magasságot. Ha te mindig leveszed, akkor meg fogja érteni, hogy ezt te nem akarod, ráadásul egy idő után meg is unja a dolgot, nem fog mászni többé.

A "csakazértis" dolog azért van, mert tiltasz neki valamit, amit ő akar. Tulajdonképpen felügyelet mellett a mászás nem nagyon veszélyes dolog, nem muszáj tiltani. Ha nem tudsz ott állni, akkor helyezd úgy a bútorokat, hogy ne tudjon rá felmászni csak akkor, ha te ott vagy (néhány nehezebb párna a kanapéra, és már nem tud felmászni ;-)

Azt vedd figyelembe, hogy ha tótágast állsz, akkor is el fog elsni, le fog esni. De ez nem feltétlenül rossz dolog, hiszen megtanul belőle sok dolgot. Max arra kell vigyázni, hogy ne tudjon nagy kárt tenni magában. Tehát: nem kell megóvni magától a mászástól, eséstől, de a sérüléstől igen.

2013. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!