Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondjam el, hogy ne...

Hogy mondjam el, hogy ne hangozzon bántón ill. bunkón?

Figyelt kérdés

A rokonunk megkért, hogy vigyázzak a gyerekére (7 éves), egyszer vigyáztam is rá most a héten, de egyszerűen nem éreztem jól magam vele.

Számomra túl hiperaktív volt, egy adott dolog nem tartott 10 percnél tovább, mindig máshoz volt kedve.

Nekem nincs türelmem egy ilyen korú gyerekhez, igazából szívem szerint el sem vállaltam volna, de gondoltam egyszer meg tudom tenni.

Igazából nem rajongok a gyerekekért, még a 0-3 éves korú gyerekekkel ellennék, mert ők mások.

Én abban a hitben vállaltam el, hogy majd a gyerek egyedül elszínezget, rajzolgat, mesét nézünk, társasozunk, alszik etc...

Hát nem így volt, alig vártam már, hogy vége legyen és hazajöhessek.


A kérdés pedig ahhoz kapcsolódik, hogy még nem tudom mikor kellene rá vigyázni reggeltől du.3-ig kb.

Mint írtam NEM szeretném elvállalni ezt a közeljövőben sem. (megj.:Nem csak én vagyok az akinek szólhatnak)

Megbántani pedig nem akarom a rokonunkat.

Remélem van aki megérti a helyzetet. :)

/17l/



2014. júl. 18. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Megmondod szépen, hogy mi a helyzet. Inkább a haverokkal lennél. Megérthetik, hiszen 17 éves vagy. Én legalább is megértenélek.
2014. júl. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy inkább velük de ezt, mindig nem mondhatom, (mivel a barátaim sem érnek rá mindig , mert nem a közelben laknak).
2014. júl. 18. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy megpróbáltad és úgy érzed, hogy nem fekszik neked ez a gyerekre vigyázás, gyerekfelügyelet téma. Nem érezted azt, hogy annyira tudnál volna vele foglalkozni, nem igazán találtad fel magadat mellette, nem igazán tudtál vele úgy foglalkozni, ahogy kellett volna.

Én sem sértődnék meg rád.

2014. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

17:27 :) Köszönöm ez más sokkal jobb, mint az első válaszoló, de neki is köszönöm, hogy írt ide.

Akkor lehet, hogy most túlparázom, aludni sem tudtam este,mert ezen kattogtam, hogy mi lesz ha felhív, hogy ekkor meg ekkor vigyázzak rá, mit mondjak neki, hogy ne legyen bunkóság.

2014. júl. 18. 17:33
 5/9 A kérdező kommentje:
már*
2014. júl. 18. 17:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Légy őszinte, persze udvariasan: Úgy gondolom, akkor tudunk jól együtt lenni, ha megvan az összhang kettőnk között, és én sajnos nem érzem, hogy Zolikával ez meg lenne. Ő egy örökmozgó, fantasztikus kis srác, egy igazi kis energiabomba. Egészen biztos vagyok benne, hogy egy energikusabb személyiségű, pörgősebb bébiszitter mellett jobban érezné magát a jövőben. A legjobbakat kívánom.


Aztán vállalhatsz még gyerekfelvigyázást másoknál, csak nem kell pont erre a gyerekre vigyáznod. És mégsem voltál utálatos.

2014. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

17:44 Köszi :)

Hát a közeljövőben ilyen korú gyerekekre nem szeretnék vigyázni.

Nem azért mert utálnám a világ összes gyerekét, hanem mert én nem tartom magam megfelelőnek ilyenekre és mivel nem ismerem mások gyerekét, szokásait türelmem sincs máséhoz.

Persze, majd saját gyereket szeretnék később, mert az más :)

2014. júl. 18. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, hogy ez nem nekem való és kész. Nem szabad a részletekbe belemenni, mert abból lesz a sértődés.
2014. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Részben igazad van :)
2014. júl. 19. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!